فروش فوق العاده ایران خودرو امروز به پایان می رسد؟

آخرین مهلت ثبت نام یارانه 200 میلیونی خودرو

آخرین مهلت ثبت نام یارانه 200 میلیونی خودرو

فردا 4 دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در طرح فروش ویژه ایران خودرو است. اما چه خودروهایی در این طرح ارائه می شوند و چه کسانی می توانند ثبت نام کنند؟

به گزارش تجارت نیوز، قرار بود طرح فروش ویژه ایران خودرو از 27 تا 30 دی ماه باشد، اما به دلیل اختلال چهار روزه در سایت خودروساز، مهلت ثبت نام برای فروش ویژه تمدید شد.

اما فردا 4 دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در طرح فروش چهار محصول است ایران خودرو است. طرحی که در آن چهار خودرو سورن پلاس، پارس ELX، پارس سال کاستوم و رانا پلاس عرضه می شود.

از ابتدا قرار بود مردم عادی بتوانند ثبت نام کنند فروش عالی ایران خودرو اما در این دوره افراد عادی می توانند همراه با مادران دارای دو فرزند یا بیشتر و صاحبان خودروهای فرسوده ثبت نام کنند.

قیمت خودرو در این طرح قطعی بوده و مهلت تحویل خودرو سه ماه می باشد.

قیمت انواع خودرو در طرح ایران خودرو چقدر است؟

ماجرا از این قرار است که قیمت بازار و کارخانه 4 محصولی که در طرح فروش فوق العاده آذر 1401 ایران خودرو عرضه می شود، حداقل 200 میلیون تومان با آزاد متفاوت است. با توجه به مهلت سه ماهه تحویل این چهار خودرو، می توان گفت که برندگان این دوره مانند دوره های گذشته بین 70 تا 90 میلیون تومان درآمد «ماهانه» خواهند داشت.

اما قیمت بازار آزاد و کارخانه هر کدام از این خودروها چقدر است؟ قیمت بازار آزاد سورن پلاس دوگانه سوز حدود 491 میلیون تومان است اما قیمت کارخانه ای این خودرو 281 میلیون تومان است. این قیمت نهایی تحویل سه ماهه سورن پلاس است. با این حساب تفاوت قیمت کارخانه با بازار آزاد سورن پلاس210 میلیون تومان است. به عبارتی مادران دو فرزند، صاحبان خودروهای فرسوده و مردم عادی در صورت برنده شدن در قرعه کشی ایران خودرو می توانند از یارانه رایگان 210 میلیون تومانی استفاده کنند.

قیمت پژو پارس در طرح فروش ویژه ایران خودرو در سال جاری 209 میلیون تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت کارخانه پژو پارس 480 میلیون; تفاوت بازار آزاد با کارخانه این خودرو 271 میلیون تومان است. بیش از دو بار!

قیمت رانا پلاس همچنین در طرح جدید فروش ویژه ایران خودرو 215 میلیون تومان اعلام شده است، در حالی که قیمت رانا در بازار آزاد 435 میلیون تومان است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد این خودرو دقیقا دو برابر است و 220 میلیون اختلاف دارند. بر این اساس افرادی که می توانند در این طرح برنده رانا پلاس شوند می توانند از سود 220 میلیون تومانی برخوردار شوند زیرا اختلاف قیمت رانا پلاس در بازار آزاد دو برابر قیمت آن در کارخانه است.

متقاضیان شرکت در طرح فروش فوق العاده ایران خودرو می توانند به سایت ایران خودرو به نشانی ikco.ir بازدید کنید.

تبلیغات تجارتنیوز

شورای نگهبان طرح واردات خودرو را به مجلس بازگشت داد
توقف تولید تایر تحت فشار قیمت گذاری اجباری / تعداد واردکنندگان 14 برابر تولیدکنندگان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.