اسلیم پن ۲ با قابلیت بازخورد هپتیک معرفی شد

اسلیم پن ۲ با قابلیت بازخورد هپتیک معرفی شد

قلم جدید سرفیس با نام اسلیم پن ۲، به لطف تجهیز به موتور هپتیک می‌تواند حس استفاده از قلم و کاغذ را به کاربر القا کند.

مایکروسافت شب گذشته در رویداد سرفیس، نسل جدید قلم باریک خود را معرفی کرد. این قلم که اسلیم پن ۲ (Slim Pen 2) نام دارد، اکنون کمی باریک‌تر است تا در کاور سرفیس پرو ۸ قرار بگیرد.

بزرگ‌ترین مشخصه‌ی اسلیم پن جدید، تجهیز آن به چیپ اختصاصی G6 مایکروسافت در کنار موتور بازخورد هپتیک است. این مجموعه قادر خواهد بود هنگام استفاده‌ی کاربر از قلم، با لرزش‌های بسیار اندک، شرایط نقاشی روی کاغذ را شبیه‌سازی کند. مایکروسافت در تلاش است تا کاربری موتور هپتیک اسلیم پن ۲ را در سایر نرم‌افزار‌ها نیز ارائه بدهد. شب گذشته نحوه‌ی عملکرد این قابلیت در فتوشاپ به نمایش گذاشته شد.

به گفته‌ی یکی از هنرمندانی که در رویداد سرفیس برای ارائه‌ی تجربه‌ی خود حضور داشت، نوک قلم اسلیم پن ۲ کمی تیز‌تر از گذشته است که استفاده از آن را ساده‌تر و البته دقیق‌تر کرده. در همین راستا به گفته‌ی مایکروسافت، اسلیم پن ۲ دقت بسیار بالایی دارد و تجربه‌ی بسیار خوبی برای طراحان و نقاشان به ارمغان می‌آورد.

قلم سرفیس لپ‌تاپموتور هپتیک قلم ۱۳۰ دلاری جدید مایکروسافت، قابلیت برنامه‌ریزی توسط توسعه‌دهندگان دارد تا در شرایطی خاص با ارائه‌ی بازخورد، برخی موارد را به کاربران اطلاع‌رسانی کند. مثلاً در نرم‌افزار وُرد، اگر با انتهای قلم اقدام به پاک کردن کلمه‌ای کنید، لرزش اندکی حس خواهید کرد. به‌زودی و با همکاری مایکروسافت و توسعه‌دهندگان، می‌توانیم شاهد کاربرد‌های جذاب موتور هپتیک اسلیم پن ۲ باشیم.

موتور هپتیک اسلیم پن ۲ تنها با سرفیس پرو ۸ و سرفیس لپ‌تاپ استودیو سازگار است؛ البته این قلم برای کاربری عادی، با سایر محصولات مایکروسافت سازگار است. فهرست کامل این محصولات عبارت‌اند از:

  • سرفیس لپ‌تاپ استودیو
  • سرفیس پرو ۳ تا ۸
  • سرفیس پرو ایکس
  • سرفیس دوئو ۱ و دوئو ۲
  • سرفیس گو، سرفیس گو ۲ و سرفیس گو ۳
  • سرفیس هاب ۲ اس
  • سرفیس لپ‌تاپ ۱ تا ۴
  • سرفیس بوک ۱ تا ۳
  • سایر دستگاه‌های پشتیبان از پروتکل Microsoft Pen Protocolا(MPP)

سرفیس لپ‌تاپاسلیم پن ۲ از رابط بلوتوث ۵ پشتیبانی می‌کند و به‌ گفته‌ی مایکروسافت، قابلیت تا ۱۵ ساعت شارژدهی دارد. برای شارژ قلم نیز مایکروسافت ۳ راهکار در نظر گرفته است؛ شارژر جداگانه، شارژر اسلیم پن ۱ (پس از دریافت به‌روزرسانی برای سازگاری با اسلیم پن ۲) و شارژ بی‌سیم. زمانی که قلم به‌صورت مغناطیسی به بدنه‌ی سرفیس دوئو ۲ یا سرفیس لپ‌تاپ استودیو متصل شده باشد، عملیات شارژ آن نیز انجام می‌شود.

,
ایرباد بی‌سیم نوکیا E3511 با قابلیت حذف نویز فعال عرضه می‌شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.