تکنولوژی

افزایش کاربران تلگرام در پی سیاست جدید واتساپ

با رسانه‌ای‌ شدن سیاست حریم خصوصی جدید پیام رسان واتساپ برای ارائه‌ی اطلاعات شخصی کاربران به فیسبوک، بسیاری از کاربران مشغول استفاده از این برنامه به فکر مهاجرت به پیام‌رسانی دیگری افتادند. به دنبال همین موضوع، کاربران پیام‌رسان‌های تلگرام (Telegram) و سیگنال (Signal) افزایش پیدا کرد. تلگرام ادعا کرده بود که چند روز پس از این خبر،  بیش از 25 میلیون نفر در این پیام‌رسان حساب کاربری ساخته‌اند. با این اوصاف هم اکنون تلگرام بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد.

واتساپ با انتشار یک نوتیفیکیشن درون‌برنامه‌ای اعلام کرد که کاربران باید حتما از قوانین جدید پیروی کنند، در غیر این صورت امکان کار با واتساپ را از دست می‌دهند. با توجه به این قوانین، کاربر موظف است اطلاعاتی نظیر شماره موبایل، فهرست مخاطبان و حتی لوکیشن خود را در دسترس شرکت فیسبوک و شرکت‌های وابسته به آن قرار دهد. پس از افزایش انتقادات به سیاست جدید واتساپ، این پیام رسان در پی انتشار بیانیه‌ایی گفت، به محتوای چت‌های خصوصی دسترسی ندارد و قوانین جدید حریم خصوصی مربوط به چت‌هایی است که با حساب‌های مربوط به کسب و کارها انجام می‌دهید.

تلگرام که در سال 2013 توسط پاول دورف ایجاد شد و این پیام رسان در طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های بسیار عظیمی تجربه کرده است و امروزه افراد زیادی (خصوصا در ایران) مشغول استفاده از آن هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا