افزایش ۲۶۰۰ درصدی شیباسوزی و احتمال رشد انفجاری قیمت SHIB! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شیبا اینو (SHIB)، یکی از برجسته‌ترین میم کوین‌های مبتنی بر اتریوم، در ۲۴ ساعت گذشته و در پی رشد قابل‌توجه نرخ توکن‌سوزی خود، بیش از ۱۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. بر اساس داده‌های وبسایت Shibburn، میزان توکن‌سوزی شیبا در ۲۴ ساعت گذشته به میزان ۲۶۶۵ درصد افزایش یافته و در این مدت، ۱۸۶.۴۹ میلیون توکن SHIB سوزانده شده است.

توکن‌سوزی شیبا اینو همزمان با انجام دو تراکنش بزرگ

در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۴، همزمان با دو تراکنش بزرگ، شیبا شاهد توکن‌سوزی گسترده‌ای بود. تحلیل‌های انجام شده توسط Shibburn نشان می‌دهد که دو تراکنش بزرگ توسط جامعه شیبا به مقصد یک کیف پول مرده، برای کمک به افزایش توکن‌سوزی رخ داده است.

تراکنش اول شامل انتقال ۱۶۷.۵۸ میلیون توکن به یک کیف پول مرده بود، در حالی که در تراکنش دیگر، ۱۶.۶۸ میلیون شیبا به آدرس توکن‌سوزی ارسال شد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


افزایش نرخ توکن‌سوزی با افزایش قیمت شیبا همراه بوده است. در زمان نگارش این خبر، هر واحد شیبا با بیش از ۱۴ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۲۸۸ دلار معامله می‌شود.

این افزایش قیمت با رشد ۲۰.۸۶ درصدی حجم معاملات ۲۴ ساعته و جهش ۱۳.۷۶ درصدی ارزش بازار شیبا همراه شده است. لازم به ذکر است که شیبا اینو اخیراً به دلیل اصلاح قیمتی بیت‌کوین، به سطح ۰.۰۰۰۰۲۳۸ دلار سقوط کرده بود.sol-trumps-eth-in-network-activity

بررسی عملکرد شیبا اینو و هدف ۰.۰۰۰۰۵ دلاری

با نگاهی به عملکرد گذشته شیبا اینو، می‌توانیم ببینیم که این توکن در ۳۰ روز گذشته تقریبا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. در بحبوحه هیجان فعالان بازار و رالی میم کوین‌ها در چند روز گذشته، شیبا شاهد سودهای سه رقمی بود و در نهایت، به اوج محلی ۰.۰۰۰۰۴۵۶ دلار رسید. با این حال، این روند صعودی با اصلاح قیمت بیت‌کوین متوقف شد.

تحلیلگران بازار اکنون بر این باورند که شیبا اینو می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و از سطح مقاومت کلیدی ۰.۰۰۰۰۳ دلار عبور کند. برخی از تحلیلگران حتی پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این توکن می‌تواند فراتر از بالاترین حد قبلی خود، یعنی ۰.۰۰۰۰۴۵ دلار حرکت کند و به ۰.۰۰۰۰۵ دلار برسد.

با وجود خوشبینی‌های موجود، شاخص قدرت نسبی (RSI) که در حدود ۵۷ قرار دارد، نشان می‌دهد این دارایی ممکن است کمی بیش از حد خرید شده باشد.

علاوه بر این، داده‌های بازار مشتقات حاکی از احساسات ضد و نقیضی در بازار است، به طوری که میزان سود باز کاهش یافته، در حالی که حجم معاملات افزایش یافته است. با توجه به این موضوع، عبور از مقاومت ۰.۰۰۰۰۳ دلار برای شیبا حیاتی است. در این صورت، مسیر رسیدن به هدف ۰.۰۰۰۰۵ دلاری نیز هموار خواهد شد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.