السالوادور و خرید بیت‌ کوین؛ این کشور هر روز یک BTC می‌خرد! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، بر تعهد این کشور برای خرید ۱ بیت کوین در روز تاکید کرده و برای اثبات این ادعا، رسید تراکنش خرید روزانه را نیز منتشر کرده است.

در نوامبر ۲۰۲۲، بوکله از آغاز یک طرح میانگین هزینه دلاری (DCA) برای السالوادور خبر داد و متعهد شد که هر روز، یک بیت کوین را به عنوان بخشی از سیاست حمایت از این رمزارز، خریداری کند.

علی‌رغم انتقادات اولیه، به نظر می‌رسد که این طرح موفق عمل کرده است؛ چراکه افزایش اخیر قیمت بیت کوین باعث شده تا السالوادور سود قابل‌توجهی کسب کند. با توجه به این موفقیت، بوکله اعلام کرد که السالوادور به طور نامحدود به خرید روزانه بیت کوین ادامه خواهد داد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


طبق آمار، این کشور تاکنون با صرف بیش از ۱۵ میلیون دلار، موفق به خرید ۴۸۵ بیت کوین با میانگین قیمت ۳۰۹۸۵ دلار شده است.

بوکله در این باره گفت:

برنامه خرید ۱ بیت کوین در روز، تا زمانی که بیت کوین با ارزهای فیات غیرقابل خرید شود، ادامه خواهد داشت.

علاوه بر خریدهای روزانه، السالوادور از طریق برنامه شهروندی خود نیز بیت کوین به دست می‌آورد. با احتساب این موارد، کل دارایی‌های بیت کوین السالوادور به ۵۶۹۰ واحد، می‌رسد.

در این میان، نهنگ‌های بیت کوین هم در هفته‌های اخیر خریدهای قابل‌توجهی انجام داده‌اند. بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای Santiment، در ۵ هفته گذشته، کیف پول‌هایی با ظرفیت ۱۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین موفق به خرید ۱۵۴,۱۶۰ بیت کوین شده‌اند.

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) نیز از طریق فروش اوراق قرضه قابل تبدیل، به دنبال جمع‌آوری سرمایه و خرید بیت کوین‌های بیشتر است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.