تکنولوژی

انتخاب فیلم با کمک هوش مصنوعی فیس بوک

شرکت فیسبوک در سال 2015 دستیاری مبتنی بر هوش مصنوعی به نام M  را معرفی کرد که تا به امروز توسعه‌های مختلفی برای آن انجام داده است. اگرچه این دستیار همچنان به‌صورت کامل در اختیار کاربران قرار نگرفته، اما این کمپانی همچنان قابلیت‌های جدیدی از آن رونمایی می‌کند تا بتواند تجربه‌ای جذاب را برای کاربران ایجاد کرده و انجام کارها به‌واسطه‌ی آن را ساده‌تر کند.

از امروز کاربران آمریکایی می‌توانند هنگام کار با اپلیکیشن مسنجر فیسبوک، 3 پیشنهاد جدید دریافت کنند. ابتدا باید به پیشنهادات مربوط به تصاویر متحرک (GIF) اشاره کنیم. اگر در گروهی عضو هستید یا در مکالمه‌ی خصوصی با مخاطبان خود شرکت کنید، با وارد کردن عبارات مرسومی چون «I Love You» یا «Thanks»، ابزار انتخاب تصویر متحرک ظاهر می‌شود و به‌صورت خودکار گیف‌هایی را نمایش می‌دهد که با عبارت شما متناسب هستند. این ویژگی می‌تواند جذاب باشد.

علاوه بر پیشنهاد‌های دستیار M می‌توانند برای پاسخ‌گویی سریع نیز کاربردی باشند. اگر در گفتگوی تک‌به‌تک، سؤالی بپرسید که پاسخ آن مستقیما بله یا خیر باشد، دستیار فیسبوک سریعا پاسخ yes، no یا I think so ارائه می‌دهد. این قابلیت هنگامی با ارزش است که بخواهید اقدامی انجام دهید و امکان تشخیص زمان واقعی برای نگاه کردن به گوشی نداشته باشید.

اما گزینه‌ی آخر به پیشنهادات M برای افزونه‌ی جدید Fandango برمی‌گردد. اگر در یک گفتگوی خصوصی، شخصی به شما پیشنهاد تماشای فیلمی بدهد، دستیار M کمک می‌کند افزونه‌ی چت را باز کنید تا فیلم مورد نظر را بیابید، تریلر یا زمان اکران آن را مشاهده کرده و با زدن یک دکمه به‌راحتی به فضای گفتگو باز گردید.

همچنین این ویژگی وجود دارد که مستقیما از داخل اپلیکیشن مسنجر فیسبوک، بلیت خود را خریداری کنید. دستیار M با هوش مصنوعی کار می‌کند؛ پس بیش از این موارد می‌توانید از ویژگی‌های آن استفاده کنید تا این دستیار بیش از پیش به شما کمک کند. در صورتی که از پیشنهاد تصاویر متحرک خسته شدید، می‌توانید به‌سادگی این سرویس را غیر فعال کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا