تکنولوژی

ایجاد بخش تحقیق و توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی توسط ال جی

بر اساس خبرگزاری Yonhap News کره‌ی جنوبی، شرکت ال‌جی شروع به تحقیق و توسعه‌ در رابطه با هوش مصنوعی پرداخته است. این شرکت به دنبال آن است نتیجه‌ی تحقیقات این بخش را به دستگاه‌‌های تولیدی خود بیاورد. ال‌جی با ایجاد یک بخش کامل و یکپارچه برای تحقیق و توسعه در زمینه‌ی هوش مصنوعی، خبر عرضه‌ی محصولات جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را می‌دهد.

با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان تعامل بهتری با ابزار ایجاد کرد. از جمله ملموس‌ترین کاربردهای هوشی مصنوعی در بخش دستیارهای دیجیتال می‌باشد.

این غول کره‌ای در پی استفاده از هوش مصنوعی در بخش‌های متفاوتی است؛ به‌طوری که بخش‌ لوازم خانگی، گوشی‌‌های هوشمند و حتی بخش‌های مرتبط با قطعات خودروی این شرکت کره‌ای نیز از این فناوری‌‌ها بی‌بهره نخواهند ماند.

بر اساس گزارش منتشر شده، تلاش‌های ال‌جی تنها به بخش‌های بیان ‌شده خلاصه نخواهند شد بلکه هدف‌گذاری این شرکت روی محصولات و بازارهای متنوعی است. بخش هوش مصنوعی (A.I division) ال‌جی دو مرکز مختلف خواهد داشت که یکی از آن‌ها بر رباتیک و دیگری بر هوش مصنوعی نظارت خواهد کرد.

ربات‌های هوشمند و همچنین یادگیری عمیق در این دو مرکز از بخش هوش مصنوعی ال‌جی دنبال خواهند شد. این مراکز در پی توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید خواهند بود. با این حال این اولین تلاش‌های ‌ال‌جی در حوزه هوش مصنوعی نیست و این شرکت قبل از این نیز از هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده کرده است.

در حال حاضر، الجی یک جاروبرقی رباتیک در بین کالاهای تولیدی خود دارد. بخش جاروبرقی‌های رباتیک به یکی از محبوب‌ترین بخش‌ها در ابزار‌ خانه‌ی هوشمند تبدیل شده است و تمرکز شرکت‌های زیادی را برای تولید چنین ابزار‌هایی به خود جلب کرده است.

در شرایط کنونی، ال‌جی، هیچ دستیار هوشمندی برای استفاده در محصولات خود ندارد؛ این در حالی است که رقبا یکی پس از دیگری در این بخش فعال شده‌اند. با ایجاد این مرکز می‌توان به اضافه شدن دستیار هوشمند ال‌جی به ابزار و گوشی‌های ‌آینده‌ی این شرکت امیدوار بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا