بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

دکوراسیون داخلی

آشنایی با دکوراسیون داخلی (Decoration) در لغت فارسی به معانی، آراستن و مرتب کردن است. تعریف دکوراسیون در واقع به طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و وسایل داخلی خانه، اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، حمام و دستشویی مربوط می‌شود. امروزه با پیشرفت در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی تنها برای خانه‌های مسکونی مورد توجه نیست و برای زیباسازی و کاربردی شدن مغازه‌ها، دفاتر کاری، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و… نیز به کار گرفته می‌شود. طراحی دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه را طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان تعریف کرد. البته در این فرایند، هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، جلوه‌دهی این اجزا را شکیل‌تر و هماهنگ‌تر به نمایش خواهد گذاشت که مهیا دکور در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد.

چرا باید دکوراسیون داخلی را طراحی کرد؟

دکوراسیون داخلی امروزه یک دانش محسوب می‌شود. استفاده از این دانش در هر مکانی متفاوت است و به منظور خاصی صورت می‌پذیرد. موارد زیر از جمله دلایلی هستند که برای محیط‌های مختلف باید در نظر داشت:

فروشگاه‌ها و مغازه‌ها: جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن

محیط های اداری: ایجاد فضایی امن برای کار کردن و احساس راحت بودن

بیمارستان‌ها: کاربری بودن محیط، ایجاد محیطی آرام تا بیمار و کادر درمانی احساس همدلی و همراهی داشته باشند.

خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی: ایجاد فضایی که باعث راحتی کاربری شود و همچنین گرمی و آرامش را به همراه داشته باشد فضاهای عمومی مانند ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و حتی برای فضاهایی مانند کابین خودروها برای کاربردی کردن و رفع نیازهای عموم افراد.

فرایند طراحی دکوراسیون منزل مانند هر فرایند هنری دیگر، دارای نکات و ریزه کاری‌ های خاصی است که با رعایت اصول تزئین، می توان تغییراتی فوق العاده را به وسیله آن ایجاد نمود. یکی از مهم ترین سبک های دکوراسیونی، سبک مدرن است، ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته ی دست بشر است پل می زند.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان
میخواهیم در مورد بازسازی ساختمان و فضاها و همچنین تزیینات داخلی صحبت کنیم و شما را با تعاریف و مفاهیم آن آشنا کنیم و اساساً اینکه چرا اصلا به بازسازی و زیباسازی فضاها و محیط های داخلی منازل، محل کار و یا هر مکان دیگر نیازمندیم. برای شروع این گفتار باید به این نکته اشاره کرد که ساختمانها نیز همانند هر موجود یا شیئی دیگر که عمر مفیدی دارد دارای دوره و عمری مفید میباشند و نیازمند نگهداری،رسیدگی و مراقبتهای دوره ای بوده تا هر چه بیشتر از فرسایش و افت کیفی آنها کاسته و به عمر مفیدشان بیافزاییم تا در نهایت بتوانیم در طول سالها بیشترین بهره را از آنها ببریم و متحمل آسیبها جدی و هزینه های اضافه نشویم. یکی دیگر از عواملی که ما را نیازمند ایجاد بازسازی ساختمان و نوسازیهای ساختمان میکند پیشرفت صنعت ساختمان و تولیدات مصالح و متریال جدید میباشد که با توجه به سبکهای جدید معماری و کاربری نوین فضاها برای اینکه از این قافله عقب نمانیم و بتوانیم خود و محل زندگیمان را به روز و زیبا نگهداریم ناگزیر نیازمند ایجاد این تغییرات خواهیم بود.

لذا به جهت اطلاع از اینکه شما به چه میزان نیازمند انجام این بازسازی ها و اعمال تغییرات در فضاهای مورد نیازتان هستید کافیست با گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهیا دکور تماس گرفته و از خدمات بازدید و مشاوره ی ما بهره مند شوید تا ضمن ارائه ی بهترین و جامع ترین پیشنهادها گزینه های مختلفی را با توجه به نوع سلیقه،میزان بودجه و محدودیت زمانیتان به شما معرفی کرده و از مشاوره تا اجرای کامل پروژه به همراه مدیریت و نظارت مستقیم با افتخار در کنارتان باشیم.

نقاشی ساختمان

در ادامه ی مباحث قبلی در این مطلب به موضوع نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی نمای ساختمانها خواهیم پرداخت همانطوری که در مقاله ی نقاشی و رنگ آمیزی فضاهای داخلی ساختمان ذکر کردیم رنگ نوعی از پوششهای سطوح مختلف اعم از سیمانی،بتنی،گچی،سنگی،چوبی،فلزی و… بوده که علاوه بر ایجاد زیبایی،از آنها مراقب و نگهداری کرده و در مقابل عوامل خارجی مانند خوردگی،اکسید شدن،رطوبت،نفوذ گرد و خاک،آب باران و … محافظت میکند و طول عمر آنها را افزایش میدهد. نمای ساختمان به دلیل موقعیت قرارگیری و جایگاهی که در مقابله با ورود عوامل خارجی به داخل ساختمان دارد بیشتر در معرض آلودگی،گرد و خاک،آب باران،دوده،سیاهی،شوره و سایر موارد بوده و بسیار زودتر از فضاهای بسته ی داخل ساختمان دچار کثیفی می شوند و از آن جلوه و جلایی که در ابتدای ساخت دارند می افتند لذا با گذر زمان از جلوه و زیبایی آنها کاسته شده آنچنان که گویی بسیار کهنه و قدیمی هستند و گاه حجم این دوده ها،سیاهی ها و آلودگی ها به حدی زیاد است که با شستشو و نظافت نمای ساختمان هم نمیتوان آنها را از بین برد و اینجاست که به اهمیت موضوع نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی ساختمان به عنوان گزینه ای کاملا کارآمد و اقتصادی پی خواهیم برد. برای اجرای این پوشش بر روی نمای ساختمان ها از رنگ ها،رزینها و مواد مخصوصی استفاده میشود و به جهت اینکه خیلی بیشتر در معرض عوامل خارجی و گردو خاک و… قرار دارند باید از کیفیفت و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بوده تا دوام و عمر طولانی تری داشته باشند. تعدادی از مزایای مهم این رنگها،رزینها و موادی که برای پوشش نمای ساختمان و بازسازی ساختمان به کار میروند به شرح زیر بوده و باید دارای این خواص باشند تا بیشترین کارآیی را برایمان به ارمغان بیاورند :

 ١)ضد آب بودن

 ٢)داشتن قابلیت تنفس

 ٣)ضد یو وی یا اشعه ی مضر خورشید

 ۴)قابلیت خود تمیزکنندگی و خود ترمیمی

 ۵)قابلیت شستشو با مواد شوینده ی مخصوص این رنگها و رزینها