برنامه‌های آینده انجمن NFC برای ارتقای این فناوری - افزایش دامنه NFC و بهبود ظرفیت شارژ

برنامه‌های آینده انجمن NFC برای ارتقای این فناوری – افزایش دامنه NFC و بهبود ظرفیت شارژ

واحد خبر mobile.ir: فناوری Near Field Communication (Near Field Communication) که به اختصار NFC نامیده می شود، از نظر تئوری ارتباط بی سیم بین دو دستگاه الکترونیکی مجاور را در حداکثر فاصله چند میلی متری امکان پذیر می کند. این فناوری از میدان های رادیویی الکترومغناطیسی برای برقراری ارتباط استفاده می کند. فرآیندی که در آن دستگاه منبع یک میدان فرکانس رادیویی را بر اساس اصل القای مغناطیسی تولید می کند و دستگاه دیگر با استفاده از یک تراشه NFC میدان را تشخیص می دهد و به فرکانس آن پاسخ می دهد. اکنون طبق اخبار منتشر شده توسط انجمن NFC، محدودیت فعلی 5 میلی متری فاصله بین دستگاه ها در اتصال NFC حذف خواهد شد.

به عنوان گروهی که در سال 2004 توسط غول های بزرگ فناوری مانند سونی، شرکت NXP Semiconductor و نوکیا تأسیس شد، انجمن NFC اخیراً نقشه راه این فناوری را منتشر کرده و قول داده است که چشم انداز NFC را تا سال 2028 دوباره طراحی و به روز کند.

طبق اطلاعات منتشر شده در سایت این انجمن، برنامه اصلی افزایش چهار تا شش برابری برد NFC است. انجمن NFC که غول های فناوری مانند اپل و گوگل نیز در آن مشارکت دارند، از پنج برنامه اصلی برای توسعه این فناوری در دو تا پنج سال آینده رونمایی کرده است که مهمترین آنها تلاش برای افزایش دامنه اتصالات NFC است. از نظر مسافت، به طوری که فرآیند به اصطلاح پرداخت بدون تماس (پرداخت بدون تماس) به صورت واقعی و بدون نیاز به تماس با دو تلفن انجام شود. این نه تنها سهولت استفاده از این روش را افزایش می دهد، بلکه سرعت تراکنش ها را افزایش می دهد و کاربران را از تنظیم و تراز دقیق دو دستگاه بی نیاز می کند.

البته علاوه بر افزایش محدوده مکانی اتصال NFC، توسعه شارژ بی سیم با استفاده از NFC از دیگر برنامه های مهم این انجمن است. بر اساس این برنامه، تلاش گروه طراحی افزایش قدرت انتقال انرژی بی سیم و ارتقای ظرفیت شارژ از 1 وات به رقم چشمگیر 3 وات خواهد بود. در صورت موفقیت آمیز بودن، این به روز رسانی شارژ بی سیم را برای دستگاه های کوچکتر به ارمغان می آورد، در حالی که راه را برای برنامه های نوآورانه ای که قبلاً امکان پذیر نبود هموار می کند.

علاوه بر این برنامه ها، انجمن NFC به دنبال این است که هر اتصال NFC (به نام NFC tap یا NFC contact) چند منظوره باشد تا کاربران بتوانند چندین عملکرد را با یک ضربه انجام دهند. این تغییر همچنین اپلیکیشن های بی شمار و جذابی را به همراه خواهد داشت.

همچنین گوشی های هوشمند مجهز به NFC می توانند در آینده به عنوان پایانه های فروشگاهی عمل کنند. همانطور که اپل در حال حاضر به دارندگان آیفون اجازه می دهد از دستگاه خود به عنوان پایانه پرداخت با استفاده از ویژگی Tap to Pay استفاده کنند. داشتن این ویژگی به صورت استاندارد این امکان را برای افراد بیشتری (به ویژه در کشورهای در حال توسعه که عمدتاً از محصولات اندرویدی استفاده می کنند) از دستگاه های خود به عنوان وسیله پرداخت استفاده می کنند.

البته لازم به ذکر است که علیرغم احتمال بالای تحقق این تحولات، نباید در کوتاه مدت انتظار آن را داشت و روند طراحی، توسعه و تولید انبوه گوشی های مجهز به فناوری های جدید معمولا ماه ها و شاید سال ها به طول می انجامد. . همانطور که انجمن NFC تنها یک دوره دو تا پنج ساله را به عنوان زمان احتمالی اجرای این فناوری ها بدون ذکر دوره دقیق ذکر کرده است.

, , , , , , , , , , , , , ,
معرفی حافظه UFS 4.0 میکرون مجهز به 232 لایه NAND سه بعدی و سرعت بالاتر نسبت به سامسونگ
معرفی اسنپدراگون 4 نسل 2، اولین تراشه 4 نانومتری سری 4 کوالکام برای گوشی های ارزان قیمت 5G

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.