تحلیل تکنیکال پولکادات (۲ دی ۱۴۰۲)؛ شناسایی سطوح کلیدی! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پولکادات (DOT) توانست در ماه دسامبر رشد ۴۷ درصدی را به ثبت برساند. این آلت‌کوین در دو روز گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافت و از ۷.۹ دلار فراتر رفت و به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۳ رسید.

با این حال بررسی تحلیل تکنیکال این ارز حاکی از افزایش بیشتر پس از یک اصلاح جزئی در قیمت است. محدوده ۷.۲ تا ۷.۹ دلار که نشان‌دهنده یک اوردر بلاک نزولی در تایم فریم روزانه است، به عنوان یک ناحیه حیاتی برای پولکادات شناخته می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود قبل از اینکه DOT به مسیر صعودی خود ادامه دهد، این منطقه مجدداً آزمایش شود. در صورت بریک آوت از این ناحیه مقاومتی، هدف قیمتی ۹.۶۵ دلار که از آگوست ۲۰۲۲ به عنوان بالاترین سطح مشاهده شده است، در دسترس خواهد بود.

شاخص حجم تعادلی (OBV) رشد مداوم را از خود به نمایش گذاشته، همچنین قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ۷۵، بیانگر یک حرکت صعودی قوی است.

با توجه به اینکه قیمت به طور طبیعی تمایل دارد به سمت مناطق با نقدینگی زیاد حرکت کند، این تحلیل با بررسی سطوح لیکویدیشن، سعی کرده است مسیر قیمت در آینده را مشخص کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


شاخص دلتای تجمعی (CVD)، حتی پس از کاهش از ۸.۵ دلار که در ۱۲ ساعت گذشته آغاز شد، همچنان در محدوده مثبت قرار دارد.

با توجه به اینکه نواحی با مقدار نقدینگی زیاد به صورت گسترده در بالا و پایین این سطح قیمتی وجود دارد و با در نظر گرفتن مثبت بودن شاخص دلتای تجمعی، احتمال اینکه قیمت به دنبال شکار سطوح خریداران باشد بیشتر به نظر می‌رسد.

در سناریوی نزولی، سطوح نقدینگی در ۷.۸۱ لار، ۷.۵ دلار و ۷.۳ دلار می‌تواند سطوحی باشد که در بازگشت احتمالی قیمت، پولکادات نسبت به آنها واکنش نشان خواهد داد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.