تکنولوژی

تسریع انتشار نسخه‌های جدید کروم

شرکت گوگل اعلام کرده که تصمیم دارد فرایند انتشار به‌روزرسانی برای مرورگر کروم (Google Chrome) را سرعن ببخشد. پس از اینکه کروم 94 در سه‌ماهه‌‌ی سوم سال 2021 منتشر شود، گوگل هر چهار هفته یک‌بار نسخه‌ی جدید مرورگرش را در دسترس قرار می‌دهد. هم اکنون نسخه‌های جدید گوگل کروم هر 6 هفته یک‌بار یا به عبارت دیگر هر یک ماه و نیم یک‌بار، از راه می‌رسند. این اولین بار در بیش از یک دهه‌ی گذشته است که گوگل قصد دارد در به‌روزرسانی‌های کروم سرعت ببخشد و آن‌ها را در در بازه‌ی زمانی کوتاه‌تری منتشر کند.

الکس ماینیر، مدیر فنی محصول در تیم گوگل کروم،‌ با انتشار اطلاعیه‌ای بیان کرد که فرایند آزمایش و انتشار برای مرورگر کروم بهبود بخشیده‌ شده و هر دو هفته یک‌بار به‌روزرسانی امنیتی منتشر می‌شود. با انجام این کار می‌توان چرخه‌ی انتشار را کوتاه‌تر کرد و قابلیت‌های جدیدتر را در زمانی سریع‌تر ارائه داد.

بدین صورت، مشتریان می‌توانند هر ماه نسخه‌ی جدید گوگل کروم را دریافت کنند، بااین‌حال مدیران IT می‌توانند سراغ طرح جدیدی تحت عنوان Extended Stable رفته و ازطریق آن به‌روزرسانی‌های بزرگ را هر هشت هفته یک‌بار دریافت کنند. Extended Stable برای مدیران سازمانی و استفاده‌کنندگانی که از موتور کرومیوم خدمات می‌گیرند، ارائه می‌شود که برای مدیریت کردن آپدیت‌های جدید در محیط‌های کاری‌شان، نیاز به زمان بیشتری دارند.

آپدیت‌های مهم امنیتی در طرح Extended Stable نیز هر 2 هفته یک ‌بار منتشر می‌شود. درواقع Extended Stable جلوی عصبانی شدن مدیران IT به‌دلیل انتشار سریع به‌روزرسانی‌های جدید کروم و اعمال آن‌ها در سیستم‌های شرکتی را می‌تواند بگیرد.

شرکت گوگل همچنین اعلام کرد که تصمیم دارد برای سیستم‌عامل کروم OS «چندین گزینه‌ی انتشار نسخه‌ی پایدار» منتشر کند. این شرکت فناوری در ماه‌های پیش رو جزئیات برنامه‌ی جدیدش را با مدیرانی که مشغول استفاده از سیستم‌عامل کروم OS هستند به‌اشتراک می‌گذارد.

هم اکنون مشخص نیست شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و بریو که در مرورگرهای خود از موتور کرومیوم استفاده می‌کنند، چگونه با تغییرات جدید گوگل در زمینه‌ی انتشار به‌روزرسانی‌های جدید منطبق و هماهنگ می‌شود. دو شرکت مذکور فعلا ترجیح داده‌اند به سوالات خبرنگاران پاسخی ندهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا