تشدید فشارهای نظارتی: تحریم بانک‌های روسی به دو صرافی بزرگ دیگر گسترش یافت! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نظر می‌رسد که حداقل دو صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، بای‌بیت (Bybit) و اوکی اکس (OKX)، از اقدامات بایننس پیروی کرده، و بانک‌های روسی را که تحت تحریم‌های مالی بین‌المللی هستند، از گزینه‌های پرداخت خود حذف کرده‌اند. به طور خاص، Tinkoff Bank و Sberbank دیگر به عنوان گزینه‌هایی برای تراکنش‌های همتا به همتا در این صرافی‌ها در دسترس نیستند.

به این ترتیب، کاربران محلی در روسیه دیگر نمی‌توانند از طریق حساب‌های Tinkoff Bank یا Sberbank پول فیات را در ازای ارزهای دیجیتال خود در صرافی‌های بای‌بیت و اوکی اکس دریافت کنند. با این حال، هیچ اطلاعیه رسمی از سوی نمایندگان هر یک از این دو صرافی از طریق شبکه‌های اجتماعی رسمی آن‌ها منتشر نشده است.

تا زمان انتشار این گزارش، اوکی اکس همچنان به کاربران اجازه می‌دهد وجوه فیات را در حساب‌های خود در شعب روسیه بانک Raiffeisen و بانک استاندارد روسیه دریافت کنند. این مؤسسات مالی در فهرست نهادهای تحریم‌شده توسط خزانه‌داری ایالات متحده نیستند.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!
شروع کن


توجه به حضور بانک‌های روسیه تحریم‌شده در گزینه‌های پرداخت صرافی‌های ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، زمانی افزایش یافت که وال استریت ژورنال گزارش داد که بایننس، Tinkoff Bank و Sberbank را به عنوان روش‌های انتقال لیست کرده است. با این حال، در 24 اوت، هر دوی این بانک‌ها از صرافی بایننس ناپدید شدند. یک روز بعد، وال استریت ژورنال گزارش داد که این بانک‌های تحریم‌شده به طور کامل از لیست بایننس حذف شدند.

علی‌رغم حذف، گزارش شده است که برخی از کاربران بایننس همچنان تبلیغاتی را برای فروش با استفاده از بانک سبز (اشاره به Sberbank) به عنوان گزینه پرداخت ترجیحی خود درج می‌کنند.

این اقدامات در پاسخ به تحریم‌های بین‌المللی اعمال‌شده بر برخی از بانک‌های روسیه صورت می‌گیرد و صرافی‌های ارزهای دیجیتال در حال انجام اقداماتی برای اطمینان از تبعیت از این تحریم‌ها هستند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.