حذف ممنوعیت ارزهای دیجیتال در نامیبیا، یک پیروزی دیگر برای صنعت کریپتو! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نامیبیا، یک کشور در آفریقا، ممنوعیت قبلی خود برای دارایی‌های مجازی را لغو کرده و به آخرین کشوری تبدیل شده است که ارزهای دیجیتال را پذیرفته است.

طبق گزارش‌ها، این کشور به تازگی قانون ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) را تصویب کرد که عملیات صرافی‌های ارز دیجیتال را در نامیبیا تنظیم می‌کند. هدف از تصویب این قانون، تضمین حمایت از مصرف‌کننده، جلوگیری از سوءاستفاده از بازار، و کاهش ریسک‌های پولشویی و تامین مالی تروریسم مرتبط با دارایی‌های مجازی، است.

بر اساس قانون ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی، ارائه‌دهندگان خدمات رمزارزی باید مجوز فعالیت در نامیبیا را دریافت کنند. عدم رعایت این قانون می‌تواند منجر به مجازات تا 10 میلیون دلار نامیبیا یا تا 10 سال حبس پس از محکومیت شود. با این حال، در مورد اینکه آیا ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته می‌شوند یا خیر، همچنان ابهام وجود دارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


این تصمیم نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در رویکرد نامیبیا نسبت به ارزهای دیجیتال است. در سال 2017، این کشور فعالیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال و استفاده از آن‌ها را برای تراکنش‌ها و انتقالات ممنوع کرده بود.

تغییر موضع نامیبیا نشان‌دهنده روند رو‌به‌رشد ارزهای دیجیتال در قاره آفریقا است، به طوری که چندین کشور از جمله آفریقای جنوبی، کنیا، بوتسوانا، موریس و سیشل هم اقداماتی را برای معرفی قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال و ایجاد یک محیط نظارتی دوست‌دار این صنعت انجام داده‌اند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.