خالق اتریوم بیت کوین را تحسین کرد، حامیان انتقاد کردند! – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اخیراً از ظهور بیت کوین Ordinals به عنوان یک نقطه عطف مهم که نشان دهنده بازگشت مؤثر فرهنگ سازندگان به شبکه بیت کوین است، استقبال کرد. در جلسه اخیر توییتر اسپیس، بوترین دروس احتمالی که توسعه دهندگان بیت کوین می توانند از همتایان خود در شبکه اتریوم بیاموزند را مورد بحث قرار داد. وی اظهار داشت که تحولات بیت کوین نشان دهنده تمرکز مجدد بر نوآوری، همکاری و تمایل واقعی برای پیشرفت در شبکه است.

تجارت رایگان!
معامله رایگان 1 میلیارد تومانی فقط در ارزپلاس!شروع کنید

بیت کوین Ordinals با هدف معرفی ابزاری جدید به شبکه با ایجاد توکن های غیرقابل تعویض (NFT) وارد صحنه ارزهای دیجیتال شد. با این حال، نظرات مخالفی در میان توسعه دهندگان بیت کوین به وجود آمد که سازگاری آن با اصول اساسی شبکه را زیر سوال برد.
برخی از توسعه دهندگان استدلال کردند که معرفی Ordinals اصولی را که باعث موفقیت بیت کوین و شناخته شدن جهانی شده بود، تضعیف کرد. آنها ادعا کردند که تاکید بر ابزارهای اضافی می تواند اصول اصلی بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز را کمرنگ کند.
در طول مکالمه مجازی توییتر، مقیاس پذیری به عنوان یک موضوع برجسته مطرح شد. بوترین پیشنهاد کرد به جای تکیه بر شبکه لایتنینگ بیت کوین، یک استراتژی موثرتر شامل اجرای انواع راه حل های لایه 2 است. با کاوش و ادغام راه حل های مختلف خارج از زنجیره، بیت کوین می تواند فشار روی لایه پایه خود را کاهش دهد و در عین حال امکان افزایش توان عملیاتی و کارایی تراکنش را فراهم کند.
اریک وال، مدافع بیت کوین، در پاسخ به انتقاد از Ordinals، ضمن ارائه راه حل احتمالی، نگرانی ها را تایید کرد. او استفاده از بیت کوین را به عنوان یک سیستم اثبات مفهوم برای اثبات دانش صفر پیشنهاد کرد. تکنیکی که می تواند حریم خصوصی و امنیت را بدون ازدحام شبکه فراهم کند.
مکالمه بین بوترین، وال و اودی ورتایمر دیدگاه های متفاوت بین توسعه دهندگان اتریوم و بیت کوین را برجسته می کند. در حالی که اتریوم بر نوآوری و همکاری تاکید دارد، توسعه دهندگان بیت کوین اصول اصلی شبکه و سازگاری با اصول آن را در اولویت قرار می دهند.

در صفحه قیمت فعلی ارزهای دیجیتال، می توانید قیمت تمام توکن ها و ارزهای رمزنگاری شده را به صورت زنده و لحظه ای مشاهده کنید.