خروج تکان دهنده سرمایه گذار معروف از بازار! چه سرنوشتی در انتظار ارزهای دیجیتال است؟ – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه

وارن بافت که یکی از چهره های موفق در بازار مالی و سرمایه گذاری است و به اوراکل اوماها معروف است، نقدینگی شرکت خود، برکشایر هاتاوی را در سه ماهه اول سال به 2 میلیارد دلار رسانده است. نشان دهنده کاهش اعتماد این سرمایه گذار موفق به دارایی های پرریسک است.
حرکت وارن بافت برای انحلال دارایی هایش به این معنی است که او برای احتمال کاهش قیمت دارایی های پرخطر آماده است. با توجه به افزایش 70 درصدی قیمت بیت کوین در سال جاری و همبستگی آن با بازار سهام، آیا سرمایه گذاران بیت کوین باید برای احتمال سقوط بازار سهام آماده باشند؟
به گزارش رمز نیوز و بر اساس انتشار گزارش فصلی برکشایر هاتاوی وارن بافت، این شرکت در مجموع 13.30 میلیارد دلار از سهام خود را فروخت و در عوض نقدینگی و سرمایه گذاری خود را در اوراق خزانه داری آمریکا افزایش داد. همچنین 4.4 میلیارد دلار از این مبلغ را برای خرید سهام خود و 2.9 میلیارد دلار را برای خرید سهام سایر شرکت های سهامی عام استفاده کرد.

500 میلیون رایگان Baby Dodge
فقط با ثبت نام در Bitland Exchange 500 میلیون جایزه سگ بچه دریافت کنید!ثبت نام

با توجه به اینکه دارایی های برکشایر هاتاوی از راه آهن آمریکا گرفته تا شرکت های برق و کسب و کارهای خرده فروشی را شامل می شود، فعالان بازار عملکرد این شرکت را به عنوان شاخصی کلیدی برای سلامت اقتصاد آمریکا در نظر می گیرند.
به نظر می رسد این سرمایه گذار 92 ساله نسبت به آینده رشد اقتصادی آمریکا بدبین است و معتقد است رشد اقتصادی نمی تواند تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکتش داشته باشد.
بافت هفته گذشته در رویدادی اعلام کرد که اکثر مشاغل ما امسال نسبت به سال گذشته سود کمتری خواهند داشت. وی همچنین افزود که دوره بی سابقه برای اقتصاد آمریکا در شش ماه گذشته به پایان رسیده است.
بر اساس گزارش ها، برکشایر ذخایر نقدی خود را در سه ماهه اول سال 2023 با 2 میلیارد دلار افزایش به 130.60 میلیارد دلار رساند که بالاترین سطح ذخایر نقدی این شرکت از سال 2021 است.
به عبارت دیگر، بافت خود را برای سقوط احتمالی بازار سهام آماده می‌کند، به‌ویژه زمانی که بحران بانکی ایالات متحده آشکار می‌شود و سهام بسیاری از بانک‌ها مانند PacWest Bancorp و Western Alliance Bancorp سقوط می‌کنند.
در این میان، افزایش احتمال رکود جهانی نیز می تواند خطر افزایش فشار فروش بیت کوین را به همراه داشته باشد. در همین راستا لازم به ذکر است که همبستگی 100 هفته ای بیت کوین با شاخص نزدک به بالاترین سطح خود یعنی حدود 0.42 درصد رسیده است.
خروج تکان دهنده سرمایه گذار معروف از بازار!  چه سرنوشتی در انتظار ارزهای دیجیتال است؟علاوه بر این، مایک مک‌گلون، تحلیلگر بلومبرگ، پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین احتمالاً به عنوان شاخص اصلی سقوط بازار سهام عمل خواهد کرد. مک‌گلون معتقد است اگر بدترین حالت برای دارایی‌های پرخطر تمام نشود، بیت‌کوین ممکن است راه را برای سقوط سایر دارایی‌های مخاطره‌آمیز هدایت کند.
وی افزود که تا 2 می 2023، بیت کوین تقریبا 70 درصد افزایش قیمت داشته است در حالی که شاخص بورس تنها 20 درصد رشد را تجربه کرده است. این موارد را می توان افزایش موقتی در بازار نزولی در نظر گرفت. فدرال رزرو همچنان تمایل دارد سیاست های انقباضی را دنبال کند، مگر اینکه تورم کاهش یابد و دارایی های پرریسک تر کاهش یابد. که این سیاست می تواند زیان هایی را به همراه داشته باشد.

در صفحه قیمت فعلی ارزهای دیجیتال، می توانید قیمت تمام توکن ها و ارزهای رمزنگاری شده را به صورت زنده و لحظه ای مشاهده کنید.