درخشش ریپل در اتحادیه اروپا؛ مجوز فعالیت در ایرلند دریافت شد! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک مرکزی ایرلند (CBI) ریپل (XRP) را به عنوان ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) در این کشور تایید کرد. در نتیجه، شبکه پرداخت‌های رمزارزی ریپل به نقطه عطف نظارتی دیگری در ایرلند رسید.

ریپل با اعلام این خبر در ۱۹ دسامبر گفت که اکنون به فهرست VASPهای ثبت‌شده CBI اضافه شده که به این شرکت اجازه می‌دهد خدمات دارایی‌های دیجیتال خاصی را در ایرلند ارائه دهد.

طبق داده‌های نهاد ثبت‌نام‌کننده VASPها در بانک مرکزی ایرلند، ریپل می‌تواند از طرف شخص حقیقی یا حقوقی دیگری که دارایی‌های دیجیتالی را از یک آدرس یا حساب به آدرس دیگر منتقل می‌کند، تراکنش‌هایی انجام دهد. ریپل همچنین مجاز به ارائه خدمات معامله رمزارزها در برابر ارزهای فیات و ارائه خدمات نگه‌داری از آن‌هاست.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


هدف ریپل از انجام این اقدامات، ارائه خدمات رمزارزی به مشتریان در منطقه اقتصادی اروپا، پس از تصویب مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا موسوم به مقررات بازارهای دارایی‌های رمزارزی (MiCA)، است.

اریک ون میلتنبورگ، معاون ارشد ابتکارات راهبردی ریپل، بر اهمیت همکاری با بانک مرکزی ایرلند تاکید زیادی کرد و اذعان داشت که این موضوع نشان‌دهنده پیشرفت قابل‌توجهی برای این شرکت در اروپا است.

او همچنین بیان کرد که ایرلند خود را به عنوان یک حوزه قضایی مطلوب برای دارایی‌‌های مجازی معرفی کرده است. در واقع، این موضع باعث شده که ریپل، ایرلند را به عنوان مرکز اصلی خود برای پیروی از مقررات اتحادیه اروپا انتخاب کند.

آخرین دستاوردهای نظارتی ریپل در ایرلند تقریباً دو سال پس از راه‌اندازی اولین دفاتر این شرکت در این کشور به دست آمد. طبق گزارش‌ها، ریپل در فوریه ۲۰۲۲ دفتری را در دوبلین با هدف راه‌اندازی خدمات در ایرلند و کل بازار اروپا افتتاح کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.