دلایل کاهش فروش NFTهای بیت کوین چیست؟ – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در 28 جولای 2023، تعداد کتیبه‌های اوردینال (Ordinal) در بلاکچین بیت کوین از 20 میلیون فراتر رفت که یک نقطه عطف قابل توجه است.

این اوردینال‌ها نوشته‌های روی ساتوشی، کوچک‌ترین واحد بیت کوین هستند که به کاربران اجازه می‌دهند اطلاعات را به کوچک‌ترین بخش بیت کوین متصل کنند.

این فناوری توسط کیسی رودارمور توسعه داده شد و با ارتقای Taproot به بیت کوین اضافه شد. این فناوری بیت کوین را به دومین بلاکچین بزرگ در فروش هفتگی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع کن


با این حال، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که فروش NFT مبتنی بر بیت کوین از اواسط جولای با رکود مواجه شده است. در هفته 22 جولای تا 29 جولای 2023، فروش NFT مبتنی بر بیت کوین 35.22 درصد کاهش یافت و در مجموع به 4.54 میلیون دلار رسید و در رتبه هفتم فروش NFT و در پشت سر پالیگان(Polygon) قرار گرفت. سولانا (SOL) با 6.61 میلیون دلار فروش NFT در همان دوره، جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.ordinals-reach-20-million-milestone-but-bitcoin-based-nft-sales-slide-داده‌ها منتشر شده از سوی Dune Analytics نشان می‌دهند که از اوایل جولای تاکنون، حجم معاملات مرتبط با اوردینال در بازارهایی از قبیل Okx، Unisat، Magic Eden، Gamma، Open Ordex، Ordinals Wallet، Ordswap، و Ordinals Market کاهش یافته است.

حجم معاملات اوردینال بیت کوین با کاهش معاملات و کاربران منحصربه‌فرد روزانه مواجه شده است. این ارقام در تضاد با سایر بلاکچین‌هایی است که شاهد افزایش فروش NFT بوده‌اند، به طوری که ارقام کلی فروش هفت روزه آنها نسبت به هفته قبل 8.43 درصد افزایش یافته است.

این تضاد در عملکرد، تصویر قابل توجهی از ماهیت پویا و اغلب غیرقابل پیش‌بینی بازارهای NFT است. هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که آیا کاهش فروش NFT بیت کوین در چند هفته آینده ادامه خواهد داشت یا تغییر خواهد کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.