سقوط شوکه‌کننده و غیرمنتظره ارز دیجیتال شبکه ردیت! چه اتفاقی برای MOON افتاد؟ – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارز دیجیتال مون (MOON) که ارتباط نزدیکی با پلتفرم اجتماعی ردیت (Reddit) دارد، شاهد کاهش ۹۰ درصدی ارزش خود بوده که جامعه کریپتو را در شوک فرو برده است.

این فروپاشی بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان را گیج کرده و حرکات اخیر ردیت را زیر سوال برده است.
این کاهش شدید به اطلاعیه اخیر ردیت نسبت داده می‌شود. این پلتفرم اخیرا از تصمیم خود را برای متوقف کردن سرویس پاداش‌دهی مبتنی بر بلاکچین خود با نام Community Points، تا اوایل ماه نوامبر خبر داد.

این بدان معناست که کاربران دیگر امتیاز بیشتری در Vault حساب ردیت خود کسب نخواهند کرد. این سیستم امتیازدهی یکی از کاربردهای اصلی رمزارز مون بود که تقاضا برای آن را افزایش می‌داد و باعث ایجاد انگیزه برای کاربران جهت تعامل با این پلتفرم می‌شد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


در واقع، ارزش رمزارز MOON از بسیاری جهات به این اکوسیستم گره خورده بود.

تیم ردیت، محدودیت‌های مربوط به مقیاس‌پذیری و اقدامات نظارتی را به ‌عنوان دلایل اصلی توقف سیستم امتیازدهی خود، عنوان کرده است.

با بررسی دقیق‌تر نمودار مون، می‌توان مشاهده کرد که حجم معاملات این ارز دیجیتال نیز افزایش چشمگیری داشته است. این افزایش حجم معاملات را می‌توان به عنوان یک مهاجرت یا فروش گسترده از سوی سرمایه‌گذارانی که سعی در کاهش زیان خود دارند، تفسیر کرد.

کندل‌های نزولی بلند، همراه با حجم معاملات بالا، تصویری از فروش وحشتناکی است که کاهش قیمت رمزارز MOON را بیشتر تسریع می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.