شکایت دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران علیه کیف پول اتمیک! علت این درگیری چیست؟ – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گروهی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، اقدامی دسته‌جمعی را علیه کیف پول اتمیک آغاز کرده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آنند که ده‌ها سرمایه‌گذار از روسیه و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع بخشی از اقدام قانونی دسته‌جمعی علیه کیف پول اتمیک هستند.

طبق گزارش‌ها، وکلای این پرونده، وکالت حدود ۵۰ مشتری را برعهده دارند که مجموعاً ۱۲ میلیون دلار پس از هک کیف پول اتمیک در دو ماه پیش، از دست داده‌اند.

در همین راستا، وکلا می‌گویند:

ما در حال کار روی بازیابی دارایی‌های مشتریان خود هستیم و علیه کیف پول اتمیک شکایت دسته‌جمعی خواهیم کرد… آنها هیچ اطلاعاتی در مورد هک به مشتریان ما ندادند یا برای گزارش آن به پلیس مراجعه نکردند.

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز گزارش شد، کیف پول رمزارزی اتمیک در اواسط ژوئن ۲۰۲۳ هدف یک حمله هکری ۱۰۰ میلیون دلاری قرار گرفت. این حمله، حداقل ۵،۵۰۰ حساب رمزارزی را در این پلتفرم تحت تاثیر قرار داد.

شرکت‌های تجزیه و تحلیل رمزارزی مانند Elliptic متعاقباً این سرقت را به گروه هکرهای کره شمالی، لازاروس (Lazarus)، نسبت دادند که گمان می‌رود مسئول سرقت میلیاردها ارز دیجیتال است.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!




شروع کن


در حالی که گزارش‌های اولیه، لازاروس را مسئول حمله به کیف پول اتمیک می‌دانستند، ادعاهای جدید حاکی از آنند که ممکن است مقصر دیگری وجود داشته باشد. برای مثال، برخی از گزارش‌ها ادعا می‌کنند که به احتمال زیاد، یک گروه اوکراینی این هک را سازماندهی کرده است.

با این حال، پس از گذشت چند ماه از این حمله، کیف پول اتمیک مشخص نکرد که دقیقاً چه شرایطی منجر به هک ماه ژوئن شده است.

این شرکت تنها چهار علت محتمل، از جمله «وجود ویروس در دستگاه‌ کاربر، نقض زیرساخت، حمله مرد میانی یا تزریق کد بدافزار» را معرفی کرد. کیف پول اتمیک همچنین اعلام کرد که کمتر از ۰٫۱ درصد از کاربران برنامه تحت تأثیر این حمله قرار گرفته‌اند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.