معرفی AI Galaxy – هوش مصنوعی سامسونگ با قابلیت ترجمه هم‌زمان تماس برای گوشی‌های آینده شرکت

معرفی AI Galaxy – هوش مصنوعی سامسونگ با قابلیت ترجمه هم‌زمان تماس برای گوشی‌های آینده شرکت

واحد خبر mobile.ir : ارائه قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به میدان نبرد میان سازندگان گوشی های هوشمند بدل شده است و شرکت‌های بزرگ هر یک می‌کوشند با ارائه جدیدترین نمونه‌های کاربردی از این فناوری، بخش بیشتری از مخاطبان را به مشتری تبدیل کنند. به عنوان مثال، گوگل مجموعه‌ای از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ویرایش و بهبود عکس‌، همراه با سری Pixel 8 عرضه کرده و اپل نیز با سرمایه‌گذاری زیاد در حال کار روی ویژگی‌هایی است که به زودی در گوشی‌های آیفون شاهد آن خواهیم بود. حالا سامسونگ نیز در تازه‌ترین برنامه‌های اعلامی خود از «آغاز دورانی تازه برای هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI)» و ارائه یک پلتفرم جدید خبر داده است.

کمپانی کره‌ای که در رویداد مجمع هوش مصنوعی شرکت که به تازگی در سئول برگزار شد، از یک مدل هوش مصنوعی مولد با نام Samsung Gauss رونمایی کرده بود، در وبلاگ رسمی خود از ارائه پلتفرمی تازه خبر داده که قرار است در گوشی‌های هوشمند این شرکت ارائه شود و امکاناتی همچون ترجمه هم‌زمان تماس‌های تلفنی را در اختیار کاربران قرار دهد.

وون‌جون چویی (Wonjoon Choi)، معاون اجرایی و رئیس بخش تحقیق و توسعه سامسونگ در خصوص شرایط حاکم بر بازار و نقش هوش مصنوعی می‌گوید: «فناوری‌ موبایل دارای قدرتی باورنکردنی در ایجاد ارتباط، بهره‌وری (productivity)، خلاقیت و مواردی از این دست برای مردمان سراسر جهان است. با این حال تا کنون کاربرد معناداری را از هوش مصنوعی در اسمارت‌فون‌ها شاهد نبوده‌ایم. Galaxy AI کامل‌ترین بسته پیشنهادی ما تا به امروز است که تفکر [عمومی] درباره گوشی‌ها را برای همیشه تغییر خواهد داد. »

بر اساس اعلام غول کره‌ای، هوش مصنوعی گلکسی تجربه‌ موبایلی جامعی از AI است که نه تنها بر هوش مصنوعی روی دستگاه یا on-device که در سامسونگ توسعه یافته، تکیه دارد، بلکه به هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری نیز متکی است که در همکاری با شرکت‌های پیشرو این صنعت توسعه یافته است. به گفته سامسونگ، این پلتفرم «تجربه کاربری موبایلی روزمره را با آرامش ناشی از امنیت و حفاظت از حریم خصوصی که ویژگی محصولات گلکسی است»، متحول خواهد ساخت.

ویژگی ترجمه هم‌زمان که سامسونگ آن را AI Live Translate Call می‌نامد، در اپلیکیشن اصلی تماس گوشی‌های شرکت قرار خواهد گرفت و حین مکالمه کاربر، ترجمه‌های صوتی و متنی را در اختیار او قرار خواهد داد. این ترجمه‌ها برای حفظ حریم شخصی کاربر روی خودِ دستگاه انجام خواهد شد.

ابرشرکت کره‌ای اوایل سال آینده میلادی را به عنوان زمان عرضه Galaxy AI مطرح کرده است. از این رو قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالا در سری گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار Galaxy S24 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. افزون بر این، سامسونگ مدل هوش مصنوعی مولد موسوم به Gauss را نیز با سری Galaxy S24 یکپارچه خواهد ساخت.

به علاوه، کمپانی‌های برتر به زود ناچار به رقابت با محصولات سخت‌افزاری متمرکز هوش مصنوعی مانند دستگاه سلولار AI Pin محصول Humane خواهند بود. دستگاهی پوشیدنی که فاقد صفحه‌نمایش است و از طریق یک پروژکتور داخلی و سیستم صوتی با کاربر تعامل می‌کند و نشانگر آغاز عصر پس از گوشی‌های هوشمند است.