معرفی One UI 5 Watch - نسخه جدید رابط کاربری انحصاری سامسونگ برای ساعت های هوشمند گلکسی

معرفی One UI 5 Watch – نسخه جدید رابط کاربری انحصاری سامسونگ برای ساعت های هوشمند گلکسی

واحد خبر mobile.ir: در سال های اخیر ارتقای سلامت مردم بخش بزرگی از تلاش فعالان حوزه فناوری شده است. این امر به ویژه برای ابزارهای پوشیدنی مهم است و اپل و گوگل با ارائه ویژگی های سلامت محور در ساعت های هوشمند خود در این زمینه فعال هستند. به نظر می رسد سامسونگ نیز به دنبال تمرکز بیشتر بر روی این حوزه ها است زیرا در 4 می 2023 (15 می 1402) آخرین نسخه رابط کاربری انحصاری خود را برای ساعت های هوشمند اعلام کرد. اطلاع داده است. این رابط کاربری با نام One UI 5 Watch بر روی سیستم عامل Wear OS 3 گوگل قرار گرفته است و ویژگی های جدید آن را می توان در سه حوزه ردیابی خواب، ردیابی فعالیت بدنی و ایمنی کاربر دسته بندی کرد.

به گفته هان پاک، معاون و رئیس تیم سلامت دیجیتال سامسونگ الکترونیکس، “سامسونگ متعهد به ارائه یک تجربه سلامت جامع و توانمندسازی کاربران برای دستیابی به اهداف سلامتی خود است. ما امروز بیش از هر زمان دیگری معتقدیم که [سلامتی] با داشتن یک خواب خوب شبانه شروع می شود. [رابط کاربری] «One UI 5 Watch به تعهد همیشگی ما برای کمک به مردم برای بهبود کیفیت خواب خود ادامه می‌دهد تا بتوانند روز خود را با انرژی و آمادگی شروع کنند.»

ویژگی های مربوط به ردیابی خواب

در این بخش، سامسونگ بر روی شناسایی الگوهای خواب شخصی، ارائه عادات خواب سالم و ایجاد محیطی مناسب برای خواب کاربر تمرکز دارد. در رابط کاربری جدید، برنامه Sleep Coaching مستقیماً در Galaxy Watch موجود است تا به ایجاد عادات خواب سالم کمک کند. همچنین سامسونگ در مورد اتصال یکپارچه ساعت های مجهز به پوسته One UI 5 Watch با دستگاه های سازگار با اکوسیستم SmartThings صحبت کرده است. به این ترتیب زمانی که ساعت تشخیص دهد کاربر به خواب رفته است، دستگاه های متصل به این اکوسیستم را خاموش می کند.

بر اساس اعلام این شرکت کره ای، در رابط کاربری جدید با فعال سازی Sleep Mode، نور نمایشگر ساعت کم می شود و نوتیفیکیشن ها، تماس ها و هشدارها قطع می شود. همچنین این ساعت به جای LED سبز از سنسور مادون قرمز استفاده می کند تا احتمال بیدار شدن تصادفی کاربر در اثر نور را به حداقل برساند. علاوه بر این، با وجود عملکردی به نام Sleep Insights UI، کاربر می تواند درک بهتری از وضعیت خواب شب گذشته خود داشته باشد، زیرا در ساعت هوشمند Watchface اطلاعاتی در مورد مراحل خواب، ساعت ها خروپف و حتی سطح اکسیژن خون ارائه می شود. و بر اساس آن امتیازی برای خواب شبانه کاربر. در نظر گرفته می شود.

ویژگی های مرتبط با تناسب اندام

به گفته سامسونگ، One UI 5 Watch ویژگی های جدیدی را در زمینه ردیابی تناسب اندام نیز به ارمغان آورده است، از جمله افزودن قابلیتی به نام Personalized Heart Rate Zone به برنامه هایی مانند تجزیه و تحلیل بلادرنگ در حال اجرا و برنامه ها. تمرین اینتروال ذکر شد. این ویژگی جدید با تجزیه و تحلیل توانایی‌های بدنی فرد (ظاهراً با توجه به اندازه‌گیری اکسیژن خون یا VO2 Max و آستانه هوازی/بی‌هوازی)، پنج سطح بهینه از شدت فعالیت شامل گرم کردن، سوزاندن چربی، کاردیو، تمرین سخت و حداکثر را تنظیم می‌کند. تمرین، و به کاربر اجازه می دهد تا هدف قرار دهد، ورزش خود را بر اساس سطح توانایی، از چربی سوزی تا کاردیوی پویا، تعیین کند. البته ظاهراً ویژگی ضربان قلب شخصی‌سازی شده قبلاً در ساعت‌های گلکسی فعال شده است، اما محدوده‌ها به طور پیش‌فرض بر اساس سن کاربر تنظیم می‌شوند و قابل ویرایش نیستند. حال باید دید که آیا سامسونگ امکان ویرایش دستی محدوده ضربان قلب در One UI 5 Watch را در نظر گرفته است یا خیر.

این شرکت کره ای گلکسی واچ 5 پرو را به قابلیتی مجهز کرد که به کاربران اجازه می دهد در یک مسیر تعیین شده در قالب یک فایل GPX دوچرخه سواری یا پیاده روی کنند و همچنین اطلاعات مسیر را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. اکنون سامسونگ اعلام کرده است که این ویژگی به نام Route Workout را در رابط کاربری جدید خود گسترش داده است و اکنون کاربران گلکسی واچ 5 پرو نه تنها می توانند از طریق Samsung Health به جستجو و دسترسی به فایل های GPX بپردازند، بلکه می توانند از تنظیمات پیشرفته Route Workout نیز استفاده کنند. برای دویدن و پیاده روی

ویژگی های مرتبط با ایمنی کاربر

از نظر ایمنی کاربر، سامسونگ در رابط کاربری جدید خود قابلیت SOS را به روز کرده است و اکنون امکان ارتباط مستقیم با خدمات اورژانس برای انتقال اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربر و دسترسی به اطلاعات پزشکی کاربر (در صورت وجود) فراهم شده است. لازم به ذکر است که قابلیت Emergency SOS فعلی سامسونگ تنها می تواند با مخاطبان از پیش تعیین شده کاربر تماس گرفته و اطلاع دهد. علاوه بر این، قابلیت تشخیص سقوط از ارتفاع به صورت پیش فرض برای کاربران 55 سال به بالا نیز در One UI 5 Watch در نظر گرفته شده است که با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط کاربر هنگام راه اندازی اکانت سامسونگ محاسبه می شود.

زمان در دسترس بودن و دستگاه های مجهز به One UI 5 Watch

نسخه بتای One UI 5 Watch اواخر این ماه برای ساعت‌های هوشمند Galaxy Watch5، Galaxy Watch4 Classic، Galaxy Watch4 و Galaxy Watch5 Pro در دسترس خواهد بود و کاربران این ساعت‌های هوشمند در کره جنوبی و ایالات متحده می‌توانند از طریق اعضای ساماسونگ به آن دسترسی داشته باشند. برنامه همچنین، سری Galaxy Watch6 به طور پیش فرض با این رابط کاربری عرضه می شود.