هواوی یک گوشی جدید 4G با تراشه Kirin 9000 عرضه خواهد کرد

هواوی یک گوشی جدید 4G با تراشه Kirin 9000 عرضه خواهد کرد

موبایل

بر اساس یک گزارش کاملا جدید، شرکت هواوی درحال کار بر روی یک گوشی هوشمند جدید است. گفته می‌شود این موبایل از تراشه‌ی Kirin 9000 های‌سیلیکون بهره خواهد برد. البته محصول مورد بحث فقط در مدل 4G به بازار عرضه خواهد شد.

بنا به اعلام یکی از افشاگران خبرهای فناوری در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو، شرکت هواوی درحال ساخت یک گوشی هوشمند 4G جدید است. این دستگاه از پردازنده‌ی Kirin 9000 4G بهره خواهد برد؛ این یعنی گوشی مورد بحث مثل گوشی‌های سری پی ۵۰ هواوی فقط در مدل LTE روانه‌ی بازار خواهد شد. همچنین به‌نظر می‌رسد غول فناوری چینی در نیمه‌ی اول سال آینده‌ی میلادی، بیشتر گوشی‌های هوشمند خود را با پردازنده‌های اسنپدراگون عرضه خواهد کرد.

به‌گزارش گیزموچاینا، کاهش موجودی تراشه‌ی اختصاصی هواوی، باعث شده تا این شرکت به استفاده از پردازنده‌های ساخت کوالکام روی بیاورد. شرکت چینی مورد بحث پیش از اینکه نسبت به دریافت منابع از TSMC منع شود، موفق شده است تا یک‌سری سفارش را برای نسل بعدی گوشی‌های هوشمند خود ثبت کند. اما با گذشت زمان به‌نظر می‌رسد که موجودی تراشه‌های اختصاصی هواوی موسوم به Kirin، رو به اتمام است.

اگرچه افشاگر مذکور از ساخت یک دستگاه جدید توسط هواوی خبر داده، اما وی هیچ اشاره‌ای به‌نام این محصول نکرده است؛ بنابراین باید مدت بیشتری صبر کنیم تا اطلاعات و خبرهای جدید در مورد گوشی هوشمند مورد اشاره در دسترس قرار گیرد.

دیدگاه شما در مورد وضعیت هواوی در بازار گوشی‌های هوشمند چیست؟ تحریم‌های اعمال‌شده روی هواوی چه تاثیراتی بر عملکرد این شرکت بزرگ چینی داشته است؟