واکنش جالب بیت کوین به گزارش تورم آمریکا! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شاخص هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است، در دسامبر سال گذشته ۲.۹ درصد به طور سالانه و ۰.۲ درصد به طور ماهانه افزایش یافت. همچنین نرخ‌های سالانه و ماهانه هسته این شاخص به ترتیب ۳.۲ و ۰.۱ درصد افزایش داشتند و خبر از سال جالبی را برای بیت کوین (BTC) دادند.

قبل از انتشار گزارش تورم ایالات متحده، بیت کوین با قیمت ۴۱,۱۲۲.۰۸ دلار معامله می‌شد و پس از منتشر شدن داد‌ه‌ها، BTC اندکی رشد کرد و به ۴۱,۸۳۱.۴۳ دلار رسید.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره خود را از مارس ۲۰۲۲ به محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد رسانده که باعث شده است رشد قیمت‌ها در تمام بخش‌ها به جز مسکن، با کاهش چشمگیر همراه شوند. با این حال، PCE همچنان بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است.

bitland۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیر
همین حالا در بیت لند ثبت نام کن و ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیر!
شروع


سرمایه‌گذاران زمانی که احساس کنند فدرال رزرو ممکن است با تشدید بیش از حد موضع پولی خود، رکود اقتصادی ایجاد کند، دارایی‌های پرریسک را می‌فروشند. سپس سرمایه‌گذاران به سمت سرمایه‌گذاری‌های باثبات‌تری مانند اوراق قرضه دولتی می‌روند که از طرف دولت حمایت می‌شوند.

در نهایت، هنگامی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره می‌کند، دارایی‌های پرریسک مانند بیت کوین می‌تواند با افزایش ریسک‌پذیری بازارها، رشد کند.

تأیید برخی از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در آمریکا که مستقیماً قیمت BTC را ردیابی می‌کنند، به این معنی است که این طبقه دارایی فرصت دارد تا خود را به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری بالغ معرفی کند. یک ETF اسپات بیت کوین به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به خرید مستقیم BTC، در معرض تغییرات قیمتی قرار گیرد.

یکی از بنیانگذاران اولین ETF طلا، هکتور مک‌نیل، می‌گوید که صندوق‌های قابل معامله در بورس اسپات بیت کوین، پذیرش این ارز دیجیتال را در میان سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد.

در واقع، مک نیل انتظار دارد که محدودیت‌های عرضه بیت کوین قیمت را به تدریج افزایش دهد. او معتقد است ‌که اگرچه بیشتر سرمایه‌گذاران از بیت کوین به عنوان ارز پرداخت استفاده نمی‌کنند، BTC هنوز به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر گرفته می‌شود و دارای ویژگی‌های تکنولوژیکی است که آن را برای عملکرد به عنوان یک ابزار پرداختی مناسب می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.