تکنولوژی

پیش‌بینی ایلان ماسک در رابطه با کامپیوترهای قاتل

با این که اتفاقاتی نظیر سری فیلم‌های ترمیناتور، قیام و رستاخیزی تا به حال رخ نداده، با این حال طبق پیش‌بینی ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا، پایان زندگی بشریت به دست همین کامپیوترهای قاتل به وقوع خواهد پیوست.

شاید این موضوع کمی خنده‌دار و غیر ممکن به نظر بیاید، اما با در نظر گرفتن نبوغ و نوآوری بالای ایلان ماسک، شاید وی تنها شخصی باشد که قادر به جلوگیری از همچین واقعه‌ای است.

جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی

شاید نصب ویندوز ME برای روی تمامی سیستم‌های کامپیوترها آغاز خوبی باشد. اما همچنان احتمال نابودی بشریت وجود دارد ولی با توجه به میزان زیاد صفحه خطای آبی مرگ و راه‌اندازی‌های مجدد در ویندوز ME، می‌توان سرعت وقوع این حادثه را تا حدی کم کرد. ایلان ماسک در مصاحبه‌ای عنوان کرد «اگر روزی این اتفاق رخ دهد و ماشین‌ها علیه بشر قیام کنند، شانس زنده ماندن انسان‌ها ۱ به ۱۰ می‌باشد. ماشین‌ها سریعا به فکر ساخت موشک‌هایی خواهند بود تا پس از ویرانی‌هایی که در زمین به بار آورده‌اند فرار کرده و به فضا بروند.»

رئیس کمپانی تسلا تنها شخصی نیست که همچین موضوعی را اظهار کرده است، استیون هاوکینگ، فیزیکدان و دانشمند برجسته انگلیسی، نیز پیش از این بارهای نگرانی‌های خود را در این خصوص اعلام کرده است. هوش مصنوعی می‌تواند باعث پایان بشریت شود. با این حال از نظر هاوکینگ این موضوع می‌تواند به خاطر بی‌کفایتی آن باشد تا کارایی آن.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا