پیش بینی قیمت بیت کوین؛ تریدرها در حال خروج هستند! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر بسیار پرنوسان بوده و صعود و نزول‌های متداومی را تجربه کرده است. تحلیل عمیق‌تر بازار، از تغییرات رفتاری قابل‌توجه در میان معامله‌گران حکایت دارد.

اکسل آدلر جونیور (Axel Adler Jr)، یکی از تحلیلگران برجسته حوزه کریپتو، با استناد به داده‌های‌ کریپتو‌کوانت (CryptoQuant) عنوان کرد که معامله‌گران اهرمی در پلتفرم‌های معاملات دائمی مانند بایننس به طور فزاینده‌ای در حال بستن پوزیشن‌های خود هستند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


در همین راستا، شاخص سود باز طی ماه گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده روند رو به رشد رویکرد محتاطانه‌ای است که طی آن معامله‌گران بیشتری تصمیم به بستن پوزیشن‌ها گرفته‌اند و بررسی بیشتری جهت ورود به پوزیشن‌های جدید می‌کنند. bitcoin-this-group-flees-despite-btcs-60k-surge-what-do-they-know

این رفتار محتاطانه لزوماً حاکی از چشم‌انداز نزولی نیست. در عوض آدلر معتقد است که این روند منعکس‌کننده موضع استراتژیک و محتاطانه و خوش‌بینانه معامله‌گرانی است که از بازار خارج نمی‌شوند، اما منتظر سیگنال‌های واضح‌تر هستند.bitcoin-this-group-flees-despite-btcs-60k-surge-what-do-they-know

بررسی احساسات بازار بیت کوین حاکی از آن است که علی‌رغم نزولی بودن قیمت این ارز دیجیتال، این احتمال وجود دارد که پیش از نزول بیشتر، یک صعود کوتاه‌مدت تا ۶۵ هزار دلار به وقوع بپیوندد.

این افزایش بالقوه می‌تواند بازی استراتژیک بازار برای خروج نقدینگی در سطوح بالاتر قبل از یک سقوط چشمگیر باشد که طی آن احتمالاً قیمت به زیر منطقه ۵۶ هزار دلار خواهد رسید.

وضعیت فعلی بازار در الگوهای لیکویید شدن پوزیشن‌ها نیز منعکس شده است.

داده‌های کوین‌گلس (Coinglass) نشان می‌دهد که مجموع وجوه لیکویید‌شده پوزیشن‌های شورت ۲.۱۶ میلیارد دلار و مجموع وجوه لیکویید‌شده پوزیشن‌های لانگ ۹۸۴.۳۱ میلیون دلار بوده است. این عدم تعادل، انتظار غالب کاهش قیمت را در میان بخش قابل توجهی از فعالان بازار نشان می‌دهد.

داده‌های گلس‌نود (Glassnode) نیز نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین تا کنون ۲۰.۳ درصد نسبت به سقف تاریخی خود در حوالی ۷۳ هزار دلار کاهش یافته است.

این کاهش قیمت، عمیق‌ترین اصلاح از زمان سقوط صرافی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. با این حال، گلس‌نود اشاره کرد که روند صعودی کلان فعلی اصلاحاتی ملایم‌تر نسبت به چرخه‌های پیشین دارد که نشان‌دهنده قدرت اساسی بازار با وجود نوسانات کوتاه‌مدت است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.