چرا باید به لایت کوین توجه ویژه ای داشته باشیم؟ – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحقیقات جدید CoinGate که در 1 مارس منتشر شد، نشان می‌دهد که در سال 2022، لایت‌کوین با 88295 سفارش مربوط به لایت‌کوین، چهارمین ارز دیجیتال پرمصرف به‌عنوان گزینه پرداخت آنلاین بود. به عبارت دیگر، 9.5 درصد از تمام پرداخت‌های ارز دیجیتال از طریق CoinGate توسط لایت کوین انجام شده است. لایت کوین پایین‌تر از بیت‌کوین (که همچنان برترین دارایی برای خریدهای آنلاین است) و پس از USDT و اتریوم قرار دارد.

همچنین تعداد پرداخت های لایت کوین در سال گذشته بیش از 6 درصد نسبت به 83620 در سال 2021 رشد داشته است. بر اساس این گزارش، ژانویه 2022 بیشترین استفاده ماهانه از این ارز در پرداخت کالا و خدمات را به ثبت رساند که نشان دهنده 8971 سفارش است.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که استفاده از این ارز دیجیتال که از نظر ارزش بازار در رتبه سیزدهم قرار دارد، از ژوئن 2022 افزایش یافته است.

در مورد دلایل رتبه بالای لایت کوین به عنوان گزینه پرداخت، این مطالعه به سرعت و کارمزد شبکه اشاره می کند.

به گفته CoinGate، چند دلیل قابل توجه وجود دارد: اول، کارمزد تراکنش های لایت کوین ناچیز است، و آن را تبدیل به یک ارز مناسب برای خرید آنلاین، صرف نظر از اندازه پرداخت، می کند. در حال حاضر، میانگین کارمزد تراکنش حدود 0.0070 دلار برای هر تراکنش است. دوم، لایت کوین سریع است. زیرا استخراج یک بلوک تراکنش توسط ماینرها فقط 2.5 دقیقه طول می کشد، در حالی که برای بلاک چین بیت کوین 10 دقیقه طول می کشد.

جالب اینجاست که این گزارش همچنین اطلاعاتی در مورد حجم معاملات برای سفارشات خاص به اشتراک گذاشته است. به عنوان مثال، در CoinGate، بزرگترین سبد خرید لایت کوین تا به حال کالاهایی به ارزش 20641 یورو یا 312.89 لایت کوین در آن زمان داشت.