کاربران سولانا، هدف جدید کلاهبرداری فیشینگ! چگونه در دام هکرها نیفتیم؟ – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لجر (Ledger)، سازنده کیف پول‌های سخت افزاری ارزهای دیجیتال، به کاربران سولانا (SOL) در مورد حمله جدیدی که می‌تواند امنیت حساب‌های آنها را به خطر بیندازد، هشدار داد.
این شرکت در توییتی، نسبت به یک کلاهبرداری در حال انجام فیشینگ و مسموم کردن آدرس (address-poisoning) که کاربران سولانا را هدف قرار داده، هشدار داده است. لجر در توییت خود به کاربران سولانا توصیه کرده که اگر تراکنش داست (dust) دریافت کردند، روی هیچ لینکی در یادداشت آن کلیک نکنید؛ چون این لینک‌ها ممکن است مخرب باشند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


در حمله داستینگ (Dusting attack)، مهاجم مقادیر کمی از یک رمزارز (در اصطلاح، داست) را به کیف پول‌های رمزارزی می‌فرستد. به این نوع حمله، حمله مسموم کردن آدرس هم گفته می‌شود. هدف کلی از این حمله، فریب کاربران به کپی کردن اشتباهی و ناخواسته آدرس کلاهبردار و ارسال وجوه به آن آدرس، به جای آدرس معتبر است.
در همین راستا، لجر می‌گوید، کاربرانی که توکن‌های داست دریافت می‌کنند، باید از تعامل با این توکن‌های اجتناب کرده و اقدام به انتقال یا ارسال آنها به حساب دیگر یا آدرس توکن‌سوزی هم نکنند؛ زیرا انجام این کار ممکن است قرارداد هوشمند مخرب مرتبط با این توکن‌ها را فعال کند. در عوض، کاربران باید برای مخفی کردن موجودی آن توکن از صفحه نمایش، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Hide Token را انتخاب نمایند.
لجر همچنین به کاربران سولانا توصیه کرده که عبارت بازیابی خود را هم هرگز با کسی به اشتراک نگذارند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.