کسب و کار

کاهش تولید 20 درصدی تخم مرغ

ناصر نبی پور با صراحت به اینکه هزینه های تولید تخم مرغ برای تولیدکنندگان بالا رفته، عنوان کرد، قیمت مصوب نهاده‌های دامی در چند هفته گذشته افزایش یافته است. علاوه بر آن قیمت واکسن، دارو و کارتن شانه به طور ساعتی در حال افزایش می‌باشد و کرایه حمل و نقل نیز 35% افزایش گران‌تر شده است. با افزایش پارامترهای تولید چطور می توان انتظار داشت قیمت تمام شده محصول نهایی افزایش پیدا نکند؟

وی در ادامه عنوان کرد، قرار بود دولت سویای 2.700 هزار تومانی و ذرت 1.500 هزار تومانی را با قیمت‌های تصویب شده به مرغداران تحویل دهد که نه تنها این امر محقق نشد بلکه قیمت مصوب سویا از 2.700 هزار تومان به 3.250 هزار تومان و هر کیلو ذرت به 1.700 هزار تومان افزایش یافت.

نبی پور تصریح کرد، هنگامی که مرغدار در هر کیلو تخم مرغ 3 تا 4 هزار تومان ضرر می‌کند، نگه داری مرغ برایش صرفه اقتصادی ندارد و آن را به کشتارگاه می فرستد. به بیان دیگر شرایط پیش آمده سبب شده گله‌های مولد به کشتارگاه برود چراکه تولیدکنندگان نمی توانند تخم مرغ هایی که هر کیلو بیش از 15 هزار تومان برایشان تمام شده را با قیمت دستوری 12 هزارتومان از در مرغداری بفروشند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در ادامه افزود، در واقع تولید تخم مرغ در حدود 15 تا 20 درصد کاهش یافته است که ناشی از کمبود نهاده طیور، کیفیت پایین نهاده‌ها، ضرر تولیدکنندگان و فرستادن مرغ های مولد به کشتارگاه می‌باشد.

بر اساس گفته وی در ابتدای بهار و تابستان روزی چند صد تن صادرات وجود داشت اما در حال حاضر صادراتی نداریم.

ایشان با توجه به اینکه اگر تمامی نهاده‌ها با قیمت مصوب پیشین تامین شود، هرکیلو تخم مرغ برای مرغداران بیش از 14 هزارتومان و اگر 70% تامین شود به بیش از 16 هزارتومان تمام خواهد شد، عنوان کرد، این در حالی است که حتی هم اکنون 70% هم نهاده برای واحدهای مرغداری تامین نمی شود و برخی از واحدهای کوچک حتی نهاده هم دریافت نکرده اند.

وی در آخر اضافه کرد، اگر دولت مشکل تامین نهاده با قیمت مصوب برای مرغداران را حل نکند و قیمت گذاری نیز منطقی صورت نگیرد، قطعا در آینده شرایط بدتری خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا