کدام بلاک چین شماره یک پرداخت ارز دیجیتال در جهان است؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال معتقد است که پروژه های لایه ۲ ساخته شده بر روی اتریوم (ETH) احتمالاً در سال ۲۰۲۳ بر فضای پرداخت ارزهای دیجیتال تسلط خواهند داشت.
در بیانیه جدید خود، تحلیلگر پلتفرم Coin Bureau، با نام مستعار Guy، به 2.19 میلیون مشترک خود می گوید که استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت امسال محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد:

پنجمین پیش‌بینی من برای ارزهای دیجیتال در سال 2023 این است که پرداخت‌های رمزنگاری رایج‌تر خواهد شد. این مجدداً به دلیل ترکیبی از بخش‌های جلویی بهتر، افزایش وضوح نظارتی نقدینگی و مهم‌تر از همه، افزایش مقیاس‌پذیری است که در نهایت امکان پرداخت‌های رمزنگاری را فراهم می‌کند.

خرید ارز دیجیتال 10 هزار تومان!
در صرافی ارز پلاس می توانید تمامی ارزهای دیجیتال را تنها با 10000 تومان و با کارمزد صفر معامله کنید!شروع

گای می‌گوید که لایه ۲ اتریوم برای افزایش تعداد تراکنش‌هایی طراحی شده است که یک پلتفرم قرارداد هوشمند می‌تواند در هر ثانیه پردازش کند (TPS) و به این ترتیب نقش مهمی در افزایش پذیرش پرداخت‌های رمزنگاری خواهد داشت.
توسعه دهندگان پیشنهاد بهبود اتریوم یا EIP4844 را در تابستان آینده اجرا خواهند کرد. EIP 4844 در واقع مقیاس پذیری لایه 2 در اتریوم را بین 10 تا 100 برابر افزایش می دهد. با توجه به اینکه اکثر Tier 2 قبلا هزاران TPS را پردازش کرده اند، چنین افزایشی آنها را با ویزا برابری می کند.