3 دلیل نزدیک شدن 3000 دلار اتریوم! – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 4 دقیقه

شاخص های فنی و زنجیره ای به چشم انداز صعودی قیمت اتریوم در کوتاه مدت تا میان مدت اشاره می کنند.

اتریوم به یک شکست احتمالی نزدیک می شود!

به گزارش قیمت اتریوم از زمان سقوط به حدود 880 دلار در ژوئن گذشته بیش از دو برابر شده است و بسیاری از رویدادهای منفی از جمله سقوط صرافی FTX، افزایش نرخ بهره و مقررات سختگیرانه ایالات متحده را پشت سر گذاشته است.

500 میلیون رایگان Baby Dodge
فقط با ثبت نام در Bitland Exchange 500 میلیون جایزه سگ بچه دریافت کنید!ثبت نام

در این جهت، جفت ارز ETH/USD یک الگوی مثلث صعودی ترسیم کرده است که خط روند صعودی حمایت و مقاومت در سطح افقی تایید می شود. این الگوی خرید تهاجمی را نشان می دهد که طبقات قیمت به طور پیوسته افزایش می یابد، در حالی که اوج قیمت ها در همان سطوح باقی می مانند (نشان دهنده فشار فروش بالاتر در آن سطوح).

از 2 آوریل، قیمت اتریوم محدوده مقاومت 1700 تا 1820 دلار را برای شکست احتمالی آزمایش می کند.

3 دلیل نزدیک شدن 3000 دلار اتریوم!
نمودار سه روزه ETH/USD با الگوی مثلث صعودی.

اگر قیمت اتریوم بالاتر از این محدوده مقاومت بسته شود، در حالی که حجم معاملات بالا باشد، شکست تایید خواهد شد. در تئوری، هدف یک الگوی مثلث صعودی با اضافه کردن ارتفاع مثلث به نقطه شکست تعیین می شود.

بنابراین، بسته به جایی که معامله‌گران شاهد پشتیبانی و شکست‌های مثلثی مثلث هستند (T1 و T2 در نمودار بالا)، هدف صعودی اتریوم در محدوده 3350 تا 3900 دلار خواهد بود که نشان‌دهنده افزایش 80 درصدی نسبت به ژوئن امسال است.

برعکس، عقب نشینی از محدوده 1700 تا 1820 دلار این چشم انداز صعودی را به تأخیر می اندازد و ممکن است منجر به اصلاح گسترده تر قیمت شود.

احتکار اتریوم توسط نهنگ ها همچنان قوی است!

از دیدگاه زنجیره ای، روندهای کوتاه مدت و بلند مدت اتریوم به نفع گاوها است.

طبق آخرین داده‌های پلتفرم Santiment، بیشتر نهنگ‌های اتریوم در هفته‌های اخیر دارایی ETH خود را افزایش داده‌اند. به عنوان مثال، عرضه اتریوم توسط آدرس هایی با موجودی بین 1000 تا 10000 ETH (منحنی آبی در نمودار زیر) در ماه مارس 0.5 درصد افزایش یافت.

3 دلیل نزدیک شدن 3000 دلار اتریوم!
توزیع عرضه اتریوم به سرمایه گذارانی که حداقل 1000 اتریوم دارند.

به طور مشابه، نهنگ هایی با 1 میلیون تا 10 میلیون ETH (منحنی قهوه ای) و 10 میلیون تا 100 میلیون ETH به ترتیب 0.4٪ و 0.5٪ افزایش داشته اند.

به گفته کارشناسان، این رشد را می توان به قراردادهای اثبات سهام شبکه – توسط سهامداران شخص ثالث مانند Lido DAO نسبت داد.

3 دلیل نزدیک شدن 3000 دلار اتریوم!
ارزش کل اتریوم شرط بندی شده است.

بر اساس گزارش CryptoNews، مقدار اتریوم سپرده شده به آدرس رسمی اتریوم 2 پس از افزایش حدود 3.5 درصدی در ماه مارس، از 18 میلیون ETH فراتر رفت. این سپرده‌ها قبل از ارتقای اتریوم در شانگهای و Capla (که امکان برداشت ETH های سهامدار را فراهم می‌کند) در 12 آوریل افزایش یافته است.

شاخص قیمت بازار تا قیمت تحقق یافته با امتیاز Z یا MVRV Z-Score

استدلال‌های صعودی بیشتر برای اتریوم از وضعیت شاخص قیمت بازار تا قیمت واقعی Z-score یا MVRV Z-Score سرچشمه می‌گیرد.

3 دلیل نزدیک شدن 3000 دلار اتریوم!
MVRV Z-Score Index برای اتریوم.

MVRV Z-Score ارزیابی می‌کند که آیا اتریوم نسبت به «ارزش منصفانه» کمتر از ارزش‌گذاری شده است یا بیش از حد ارزش‌گذاری شده است. به عنوان یک قاعده، شاخص MVRV Z-Score زمانی که ارزش بازار بالاتر از مقدار واقعی است در محدوده بالایی و قرمز قرار دارد، در حالی که نقطه مقابل آن پایین بازار و منطقه سبز است.

با نگاهی به نمودار بالا، می‌توانیم ببینیم که بهبود قبلی قیمت اتریوم با خروج MVRV Z-Score از منطقه سبز همزمان شده است، که نشان می‌دهد همین اتفاق می‌تواند طی سه ماه آینده رخ دهد.