3 رویداد اقتصادی موثر بر قیمت بیت کوین در این هفته! – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازار ارزهای دیجیتال بیش از دو هفته است که در محدوده کوچکی در نوسان بوده و بیت کوین بین 29800 تا 31300 دلار معامله می شود.

خرید ارز دیجیتال 10 هزار تومان!
در صرافی پلاس می توانید تمامی ارزهای دیجیتال را تنها با 10000 تومان معامله کنید!شروع

با این حال بازار این فضا را دارد که در روزهای آینده حرکت جدیدی را تجربه کند. انتظار می رود سه رویداد کلان کلیدی روند بازار را در هفته پیش رو تعیین کنند، از جمله انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI)، شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) و داده های احساسات مصرف کننده.
داده های قیمت مصرف کننده در ماه ژوئن که قرار است در روز چهارشنبه، 12 ژوئیه منتشر شود، مهمترین رویداد هفته است. در ماه می، قیمت مصرف کننده کمتر از انتظارات بازار بود و به جای 4.1 درصد، 4 درصد بود. کارشناسان بازار انتظار دارند تورم کل در ماه ژوئن به 3.1 درصد کاهش یابد. کاهش تورم می تواند فضای مساعدی را برای بازارهای مالی فراهم کند و روند صعودی جدیدی را در قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.
با این حال، نرخ تورم اصلی مهمتر از نرخ کل است. در حالی که تورم اصلی به دلیل عادی سازی مسائل زنجیره تامین به شدت کاهش یافته و به سرعت به هدف 2 درصدی فدرال رزرو نزدیک می شود، تورم اصلی همچنان بالاست. در حالی که نرخ تورم اصلی در ماه می 5.3 درصد بود، کارشناسان اکنون انتظار دارند که این شاخص در ژوئن به 5 درصد کاهش یابد. هر گونه ضعف در داده های تورم احتمالاً سیگنال مثبتی برای بازارهای مالی خواهد بود و قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بالاتر می برد.
در همین حال، انتظار می‌رود شاخص قیمت ماهانه تولیدکننده ماه ژوئن که روز پنج‌شنبه 22 تیرماه اعلام می‌شود، افزایش شدیدی از 0.3- تا 0.2 درصد را نشان دهد. اگر افزایش این شاخص مطابق با انتظارات باشد، می تواند به واکنش مثبت دلار منجر شود و احتمالاً بازار سهام و ارزهای دیجیتال را تحت فشار نزولی قرار دهد.
همچنین در روز جمعه، فعالان بازار منتظر انتشار اعتماد مصرف کننده و انتظارات مصرف خانوار در ماه جولای هستند. احساسات مثبت مصرف کننده احتمالاً تأثیر مثبتی بر بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال خواهد داشت. در مقابل، کاهش اعتماد مصرف کننده می تواند منجر به کاهش بازار شود.
احتمال افزایش 0.25 درصدی بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در 26 جولای اکنون 93 درصد است. اگر تورم اصلی ضعیف تر از انتظارات بازار باشد، این احتمال به شدت کاهش می یابد. تد، یک تحلیلگر اقتصاد کلان، می گوید که تورم اصلی همچنان یک نگرانی برای بازار است و من انتظار دارم بازار در واکنش خود در روز چهارشنبه بیشتر بر آن فشار بیاورد.
در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین به 30141 دلار رسیده و در محدوده معاملاتی دو هفته اخیر باقی مانده است. بازار باید مراقب رویدادهای کلان آتی باشد که می توانند بازار را به هر جهت سوق دهند. سرمایه گذاران باید داده های قیمت مصرف کننده و تولید کننده و احساسات مصرف کننده را به دقت رصد کنند. زیرا این اطلاعات بینش مهمی در مورد سلامت اقتصاد و جهت گیری بازارهای مالی ارائه می دهد.

در صفحه قیمت فعلی ارزهای دیجیتال، می توانید قیمت تمام توکن ها و ارزهای رمزنگاری شده را به صورت زنده و لحظه ای مشاهده کنید.