Win Rate چیست و چه ارتباطی با ریسک به پاداش دارد؟ – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 7 دقیقه

نسبت برد یا درصد موفقیت یکی از مهم ترین پارامترها برای ارزیابی یک استراتژی معاملاتی است. به این ترتیب نرخ برد بالا در یک استراتژی معاملاتی به شما می گوید که در این برنامه اشتباهات رفتاری و ضررها کم است و به همین دلیل باید به آن برنامه معاملاتی ادامه دهید و آن را رها نکنید! بسیاری از معامله گران اهمیت معامله با نرخ برد را دست کم می گیرند و بنابراین اشتباهات رفتاری جدی در استراتژی های خود مرتکب می شوند. از آنجایی که محاسبه و استفاده از نرخ برد در بازارهای مالی به ویژه بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است، در این مقاله به معرفی دقیق این معیار و نحوه محاسبه آن می پردازیم. این مقاله را از دست ندهید!

نرخ برد چیست و چگونه محاسبه می شود؟

در تراکنش های مالی، معیار نرخ برد را می توان به صورت زیر تعریف کرد: تعداد تراکنش های موفق (سودآور) تقسیم بر تعداد کل تراکنش ها.

به عنوان مثال، فرض کنید یک استراتژی ایجاد کرده اید و آن را بر اساس 556 معامله در 20 سال گذشته ساخته اید. فرض کنید از این تعداد، 349 تراکنش سودآور، 5 تراکنش سربه سر و 202 تراکنش زیانده بوده است.

500 میلیون رایگان Baby Dodge
فقط با ثبت نام در Bitland Exchange 500 میلیون جایزه سگ بچه دریافت کنید!ثبت نام

بنابراین، برای محاسبه نرخ برد، باید تعداد معاملات موفق و سودآور را بر تعداد کل معاملات تقسیم کنید: یعنی 349 تقسیم بر 556 که 0.628 است. برای بدست آوردن درصد باید این عدد را در 100 ضرب کنید و به این ترتیب درصد معاملات سودآور یا به عبارتی نرخ برد معادل 62.8 درصد به دست می آید.

مقایسه سود و نرخ برد

ایده اصلی پشت هر معامله، حداکثر کردن سود است، نه نرخ برد. یک استراتژی می تواند نرخ برد بسیار پایینی داشته باشد، اما اگر سود حاصل از معاملات موفق به اندازه کافی بالا باشد که ضررهای ناشی از معاملات ناموفق را جبران کند، باز هم بسیار سودآور است.

WinRite چیست؟

به عنوان مثال، به نرخ برد میانگین متحرک 200 روزه برای S&P 500 از سال 1960 تا اوت 2021 نگاه کنید: 28٪! به عبارت دیگر، 72 درصد از معاملات یا شکست خورده یا زیانده بوده است. با این حال، این استراتژی هنوز هم بسیار سودآور است. از آنجا که میانگین متحرک 200 روزه به شما امکان می دهد روندهای بزرگ را دنبال کنید و بنابراین، میانگین سود به طور قابل توجهی بیشتر از میانگین ضرر است.

حق کمیسیون و نرخ برد در معاملات

اگر هنگام خرید یا فروش دارایی، کمیسیون پرداخت می کنید، باید آن را در نرخ برد خود لحاظ کنید. کمیسیون ها نرخ برد را کاهش می دهند.

توالی تراکنش های موفق به چه معناست؟

اکثر مردم بعد از یک برد، بدون توجه به اندازه برد، احساس بهتری دارند. به عنوان مثال، اگر برای 10 سال متوالی هر سال 100k بسازید، احتمالاً احساس خوبی در مورد خود خواهید داشت. اما اگر در سال اول 1 میلیون درآمد داشته باشید و در 9 سال آینده هیچ درآمدی نداشته باشید، 9 سال بدبختی و احساس بد خواهید داشت. حتی اگر نتیجه نهایی دقیقاً یکسان باشد.

همچنین ببینید: نحوه استفاده از نشانگر میانگین متحرک

بنابراین، توالی مهم است و وینرایت نیز می تواند بر احساسات و رفاه شما تأثیر بگذارد.

نرخ برد پایین و اثرات آن

نرخ برد پایین، احتمال باخت را افزایش می‌دهد: احتمالاً تا به حال متوجه شده‌اید که نرخ برد پایین و اندازه سرمایه‌گذاری بالا، خطر ضرر را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، اگر بخش زیادی از پول خود را سرمایه گذاری کنید و متوالی با ضررهای زیادی روبرو شوید، خطر نابودی و ضرر کلی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این خوب نیست و باید از آن اجتناب کرد. نرخ برد پایین به معنای اندازه سرمایه گذاری کوچکتر یا نیاز به تنوع است.

نرخ برد پایین ریسک رفتاری را افزایش می دهد: حتی اگر ریسک کلی ضرر را با تنوع جبران کنید، ممکن است یک استراتژی را با نادیده گرفتن معاملات کنار بگذارید یا پس از یک سری “بدشانسی” استفاده از آن را کاهش دهید.

ریسک رفتاری اشتباهی است که به عنوان مثال، یک دارایی را در حالت وحشت زده فروخت و سپس زمانی که قیمت آن 25 درصد از کف بالا رفت، دوباره آن را خرید.

نرخ برد پایین باعث افزایش ضرر می شود: یک استراتژی معاملاتی با نرخ برد پایین معمولاً ضرر بیشتری دارد. ما هر چیزی را بیش از 25 درصد بالا در نظر می گیریم. در بازارهای مالی، اکثر معامله گران نمی توانند افتی بالاتر از این رقم را تحمل کنند. نرخ برد پایین شانس معاملات ناموفق متوالی و در نتیجه ضررهای بزرگ را افزایش می دهد. بنابراین، اگر استراتژی شما بیش از 25 درصد کاهش نشان می دهد، بهتر است از آن صرف نظر کنید.

چگونه نرخ برد پایین را جبران کنیم؟

باب مرسر، مدیر عامل سابق صندوق مدالیون، زمانی گفت که نرخ برد آنها 51 درصد است، با این حال تقریبا هر روز پول در می آورند.

دلیل آن تنوع است. اگر 50 استراتژی معاملاتی مختلف را امتحان کنید، حتی با چنین نرخ برد پایین تقریباً هر روز درآمد کسب خواهید کرد تا زمانی که این استراتژی ها با یکدیگر همبستگی نداشته باشند یا حداقل کمی با یکدیگر مرتبط باشند. بنابراین، همبستگی در معاملات گاهی به اندازه استراتژی معاملاتی مهم است.

WinRite چیست؟

متأسفانه، معامله گران کوچک زمان یا منابع صندوق مدالیون را ندارند. اکثر معامله گران در بهترین حالت پنج سیستم معاملاتی را امتحان می کنند و بنابراین تنوع زیادی ندارند. به همین دلیل باید به نرخ برد خود توجه کنید.

همچنین ببینید: بهترین سایت های تجارت کپی ارز دیجیتال

به طور کلی، استراتژی‌های بازگشت متوسط ​​معمولاً استراتژی‌های معاملاتی با نرخ برد بالا هستند، اما میانگین سود معمولاً بیشتر از میانگین ضرر است. در مقابل، استراتژی‌های معاملاتی دنباله‌روی روند، نرخ برد پایینی دارند، اما در موارد نادر، ممکن است سود بسیار بالایی داشته باشند.

محاسبه تخصیص بهینه سرمایه بر اساس Win Rate

برای یافتن تعادل بین سود و زیان و سرمایه بهینه تخصیص یافته برای هر تجارت یا استراتژی، همیشه باید محاسباتی را انجام دهیم. Wolf von Rönik تحلیل تکنیکال سهام و کالا مقاله جالبی در مورد ریسک و ضرر در جولای 2001 منتشر کرد و فرمولی را برای یافتن تخصیص بهینه سرمایه با توجه به نرخ برد و سود مورد انتظار در هر معامله ارائه کرد که به شرح زیر است:

استراتژی نرخ برد

که

f = تخصیص بهینه سرمایه،

A = نسبت سود/زیان (میانگین سود معاملات موفق تقسیم بر میانگین ضرر معاملات ناموفق)،

P = وین ریت.

فرض کنید برای یک استراتژی داده های زیر را داریم: نسبت برد 60 درصد، سود متوسط ​​برای معاملات موفق 2 درصد و میانگین ضرر برای معاملات ناموفق 2 درصد (بنابراین، نسبت سود/زیان 1 درصد است). برای این استراتژی، تخصیص بهینه سرمایه به صورت زیر محاسبه می شود:

(((1+1)*0.6)-1)/1 = 0.2

این به معنای تخصیص 20 درصد سرمایه به این تجارت یا استراتژی است.

همچنین ببینید: نسبت ریسک به پاداش

بیایید پارامترها را تغییر دهیم: نرخ برد به 40٪ کاهش می یابد و در همان زمان، میانگین سود دو برابر میانگین ضرر است. در این حالت تخصیص بهینه سرمایه به صورت زیر محاسبه می شود:

(((2+1)*0.4)-1)/2 = 0.1

همانطور که مشاهده می شود، از آنجایی که Win Rate نسبت به استراتژی قبلی کمتر است، باید سرمایه کمتری را به معامله یا استراتژی دوم اختصاص دهیم تا حاشیه امنی برای خود ایجاد کنیم.

همچنین ببینید: استراتژی های بازار گاو نر + 12 توصیه برای شروع یک بازار صعودی

بیایید استراتژی سوم را آزمایش کنیم: نرخ برد 75٪، سود متوسط ​​2٪ و میانگین ضرر 2.5٪. بیایید این اعداد را در فرمول قرار دهیم تا ببینیم تخصیص سرمایه بهینه چگونه است:

(((0.8+1)*0.75)-1)/0.8 = 0.4375

بنابراین، از آنجایی که نرخ برد بالاتر است، می‌توانیم پول بیشتری را برای این تجارت یا استراتژی اختصاص دهیم، حتی اگر میانگین ضرر کمی بیشتر از میانگین سود باشد.

خلاصه

نرخ برد در معاملات بسیار مهم است، اما توسط بسیاری از معامله گران نادیده گرفته می شود. نرخ برد پایین احتمال خطاهای رفتاری، ضررهای زیاد و ضررهای زیاد را افزایش می دهد. تجربه معامله گران در طول سال ها نشان می دهد که نحوه واکنش آنها به موفقیت ها یا شکست های متوالی بسیار مهم است. به طور کلی، رگه های زیان طولانی می تواند باعث شود معامله گران سرمایه خود را از دست بدهند، ناامید شوند و دست از کار بکشند. بنابراین توجه به Win Rate و اهمیت این معیار در معاملات بسیار مهم است.