داستان کلاهبرداری 7 میلیون دلاری یک زن هنگ کنگی با ارز دیجیتال! – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق گزارش ها، یک زن 55 ساله هنگ کنگی قربانی یک کلاهبرداری آنلاین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شد و کل پس انداز خود را به ارزش نزدیک به 7 میلیون دلار هنگ کنگ (تقریباً 900000 دلار) از دست داد.

چنین مواردی از کلاهبرداری اخیراً در منطقه بسیار رایج شده است. یک مطالعه تخمین زده است که سرمایه گذاران هنگ کنگ در نیمه اول سال 2022 حدود 50 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال از دست داده اند.

این کلاهبردار در ژانویه امسال در اینستاگرام با او تماس گرفت و او طعمه او شد.

پس از جلب اعتماد، کلاهبردار به او توصیه کرد که یک حساب کاربری در یک پلتفرم ناآشنا برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با وعده بازدهی عالی باز کند. مقامات مجری قانون اظهار داشتند که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در محل برگزاری در مورد قیمت دارایی های دیجیتال تقلبی بوده و توسط متخلف کنترل شده است.

جنایتکار قربانی را فریب داد و 6.96 میلیون دلار هنگ کنگ (886600 دلار) را به 19 حساب بانکی تعیین شده بین فوریه تا پایان مارس انتقال داد.

زمانی که زن سعی کرد مقداری از وجوه خود را برداشت کند، از او خواسته شد مبلغی را بپردازد. او حتی قبل از اینکه متوجه شود قربانی کلاهبرداری شده است، سعی کرد از دخترش پول قرض کند.

این تنها نمونه از کلاهبرداری بزرگ ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در این هفته نیست. یک زن 44 ساله چند روز پیش با پلیس تماس گرفت و ادعا کرد که پس از سرمایه گذاری در Tether (USDT) در یک پلت فرم مشکوک، 3.1 میلیون دلار از دست داده است.

پلیس اخیراً اعلام کرده است که تعداد کل کلاهبرداری های رمزنگاری در منطقه ویژه اداری چین تا پایان سال 2022 به 2336 افزایش یافته است (67٪ بیشتر از حوادث در سال 2021). افسران قانون تاکنون 1884 مورد از این موارد را دستگیر کرده اند.

500 میلیون رایگان Baby Dodge
فقط با ثبت نام در Bitland Exchange 500 میلیون جایزه سگ بچه دریافت کنید!ثبت نام