3 چالش اساسی پیش روی اتریوم از زبان سازنده آن! – اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با توجه به رشد روزافزون شبکه اتریوم، ویتالیک بوترین، خالق و یکی از بنیانگذاران آن، 3 چالش کلیدی را شناسایی کرده است که باید روی آنها کار کرد.
به گزارش رمز نیوز و به نقل از بوترین، یکی از مهم ترین چالش های اتریوم مقیاس پذیری آن است. با افزایش محبوبیت این شبکه، تقاضا برای تراکنش های آن نیز افزایش یافته و این امر باعث افزایش ازدحام و کارمزدهای بالا می شود. برای حل این مشکل، بوترین به راه حل های مقیاس بندی لایه دوم، به ویژه رول آپ ها اشاره می کند.

دومین چالشی که بوترین به آن اشاره کرد، امنیت کیف پول ها، به ویژه کیف پول های قرارداد هوشمند است. با استفاده از کیف پول قرارداد هوشمند، کاربران می توانند به امنیت دارایی های خود اطمینان بیشتری داشته باشند. بوترین معتقد است که بدون ایمن سازی این کیف پول ها، اتریوم شکست خواهد خورد.

خرید ارز دیجیتال 10 هزار تومان!
فقط با 10000 تومان و با کارمزد صفر می توانید بیش از 200 ارز دیجیتال را در صرافی ارزپلاس خریداری کنید!شروع

علاوه بر این، بنیانگذار اتریوم بر اهمیت حفظ حریم خصوصی به عنوان چالش سوم تاکید کرد. بوترین نیاز به ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی در شبکه اتریوم، به ویژه تمرکز بر انتقال وجوه و توسعه ابزارهای مرتبط مانند بازیابی اجتماعی، هویت و سیستم‌های اعتباری را تایید می‌کند. برای فعال کردن ویژگی‌های حریم خصوصی برای کاربران اتریوم، Butrin پیاده‌سازی روش‌های آدرس پنهان را پیشنهاد کرده است.

به گفته بوترین، بهبود مقیاس پذیری، امنیت و حریم خصوصی در شبکه اتریوم به چیزی بیش از ارتقای پروتکل نیاز دارد. او همچنین تاکید کرد که اجرای موفقیت‌آمیز این تغییرات نیازمند هماهنگی بین سهامداران مختلف در جامعه اتریوم از جمله توسعه‌دهندگان، کاربران و سازندگان اپلیکیشن است. بوترین می‌گوید با درک اهمیت هماهنگی، تسهیل تغییرات در طراحی اپلیکیشن، و اولویت‌بندی آموزش و پذیرش کاربر، جامعه اتریوم می‌تواند بر این چالش‌ها غلبه کند.

در صفحه قیمت فعلی ارزهای دیجیتال، می توانید قیمت تمام توکن ها و ارزهای رمزنگاری شده را به صورت زنده و لحظه ای مشاهده کنید.