5 راه برای شناسایی توکن های جعلی NFT!

زمان مطالعه: 3 دقایق

یک NFT جعلی را می توان با تغییر اثر هنری اصلی و ارسال آن در بلاک چین ساخت.

خرید ارز دیجیتال 10 هزار تومان!
در صرافی ارز پلاس می توانید تمامی ارزهای دیجیتال را تنها با 10000 تومان و با کارمزد صفر معامله کنید!شروع

به گزارش سایت Coingap یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک شناسه ویژه است که می تواند برای تخصیص و اثبات مالکیت کالاهای دیجیتال با استفاده از رمزنگاری استفاده شود. اما تشخیص NFT های اصلی و جعلی از یکدیگر یک کار چالش برانگیز است. چگونه یک NFT جعلی را تشخیص دهیم؟ در این خبر می خواهیم 5 روش تشخیص کلکسیون NFT اصل از جعلی را با هم مرور کنیم.

مشروعیت فروشنده یا هنرمند NFT را تأیید کنید.

اگر می خواهید از یک هنرمند NFT خرید کنید، حتما حساب های اجتماعی و وب سایت آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک حساب رسمی را مشاهده می کنید، نه یک حساب جعلی ایجاد شده توسط یک کلاهبردار. حتی اگر در یافتن منبع اطلاعاتی قابل اعتماد مشکل دارید، باید در انتخاب خود دقت و وسواس بیشتری داشته باشید.

وب سایت NFT را به دقت بررسی کنید.

سایت مورد نظر را از زوایای مختلف بررسی کنید. حتی اگر وب سایت NFT قانونی به نظر می رسد، ممکن است از URL اشتباه استفاده کنید. هرگز قبل از اطمینان کامل، اطلاعات مالی خود را در وب سایت وارد نکنید.

حجم فروش NFT را بررسی کنید.

اگر یک NFT از یک استخر محبوب خریداری می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که NFT قبلا معامله شده باشد. می‌توانید این موضوع را با مشاهده NFT در مرورگر بلاک چین یا جمع‌آوری بازار NFT تأیید کنید. اگر یک NFT قبلا هرگز فروخته نشده است، تحقیقات بیشتر ضروری است.

حتی اگر فروش کافی وجود دارد، سابقه فعالیت را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که این تراکنش‌ها شامل کیف پول‌های مشابه یا تعداد کمی نیستند. این امکان وجود دارد که یک کلاهبردار در تلاش برای دستکاری حجم و قیمت فروش، NFT های جعلی خود را خرید و فروش کند.

کارمزد NFT را بررسی کنید.

اگر قیمت خیلی خوب به نظر می رسد، قیمت کف را برای کل مجموعه NFT ها بررسی کنید تا هزینه اصلی همه NFT ها را ببینید. خیلی بعید است که مثلاً یک توکن از مجموعه cryptopunk برای فروش به قیمت 5000 دلار پیدا کنید که معتبر باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، همیشه باید بررسی کنید که قیمت یک توکن توسط چند کیف پول منتخب دستکاری نشده باشد، حتی اگر قانونی به نظر برسد.

آدرس قرارداد NFT را بررسی کنید.

یکی دیگر از اطلاعات مهم برای تأیید، علاوه بر کیف پول فروشنده و داده های زنجیره ای، آدرس قرارداد NFT است. شما باید بتوانید آدرس دقیق قرارداد مجموعه را از یک منبع معتبر دریافت کنید. اگر آدرس قرارداد NFT متفاوت باشد، معتبر نیست. شما به راحتی می توانید NFT های جعلی را با بررسی آدرس های تماس شناسایی کنید.